У ГУР припускають, що Росія готується до наступу на Харків

Ворог накопичує підрозділи на північ від міста.

На думку української розвідки, ворог може піти у наступ наприкінці травня або на початку червня.

Заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький припускає, що Росія готується до наступу навколо Харківщини та Сумщини на північному сході. За його словами, ворог залучив загалом до української операції 514 000 військових (у квітні Верховний головнокомандувач об'єднаних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі казав про 470 000). Північне угруповання на кордоні з Харковом складається з 35 000 окупантів, проте ворог планує майже удвічі збільшити його. Про це Скібіцький повідомив The Economist.

"За його [Вадима Скібіцького — ред.] словами, час залежить від міцності української оборони на Донбасі. Але він припускає, що основний поштовх Росії розпочнеться "наприкінці травня або на початку червня", — йдеться у матеріалі The Economist.— Український розвідник каже, що російське північне угруповання, яке базується на кордоні з Харковом, наразі налічує 35 000 військовослужбовців, але його планують збільшити до 50 000-70 000 військових. Росія також "створює дивізію резервів" (тобто від 15 000 до 20 000 людей) у центральній частині Росії, яку вона може додати до основних сил".

Як зазначив Скібіцький, цього недостатньо, аби захопити велике місто, проте може бути достатньо для виконання меншого завдання.

"Швидка операція для входу та виходу — можливо. Але операція із захоплення Харкова чи навіть Сум — це інший порядок. Росіяни це знають. І ми це знаємо", — сказав Скібіцький. 

Травень стане ключовим місяцем. Ворог спробує дестабілізувати ситуацію в Україні. Адже Україна досі в очікуванні військової допомоги, наданої США запізно. Росія спробує по максимуму використати це "вікно можливостей". 

"Травень буде ключовим місяцем, каже генерал, коли Росія використовує "тришаровий" план дестабілізації країни. Головний чинник — військовий. Попри те, що Конгрес США із запізненням дав добро на збільшення військової допомоги, знадобляться тижні, перш ніж вона проникне на лінію фронту. Навряд чи вона зрівняється з російськими запасами снарядів або забезпечить ефективний захист від російських низькотехнологічних, руйнівних керованих авіаційних бомб", — пише The Economist.

Як писав KHARKIV Today, Росія накопичує підрозділи для проведення активних штурмових дій, це триває вже протягом останніх двох місяців. Окупанти перед цим вивели на відновлення підрозділи, які втратили боєздатність через ураження від Збройних сил України. Після поповнення втрат ворог поновлює штурми.