У Фукса спростовують, що бізнесмен володіє ТЕЦ у Харківській області

Міністерство енергетики хоче розірвати концесійну угоду про передачу ТЕЦ, яка була в управлінні Павла Фукса.

Прокуратура Харківської обалсті в інтересах Міністерства енергетики звернулася до суду, аби розірвати договір про передачу в концесію однієї з ТЕЦ в Харківській області.

У 2012 році теплоцентраль "Есхар" передали в управління ДВ "Нафтогазовидобувна компанія", яку з 2015 року пов'язували з харків'янином, який через багато років бізнесу в Росії повернувся в Україну, Павлом Фуксом. Через 11 років концесії (ТЕЦ залишалася у власності України) Міненерго хоче забрати ТЕЦ з операційної діяльности приватної компанії. Але у Фукса запевняють, що вже кілька років не мають стосунку до цього бізнесу.

Пресслужба Павла Фукса вийшла на зв'язок із KHARKIV Today після публікації матеріалу "Міністерство енергетики хоче через суд забрати ТЕЦ-2 у друга Геннадія Кернеса". Основою для публікації стала ухвала Господарського суду Харківської області від 6 березня про те, що Міненерго через суд хоче повернути повний контроль над ТЕЦ-2 "Есхар", яка знаходиться в Чугуївському районі Харківщини. Це не єдина ТЕЦ, яку свого часу віддали в приватні руки (найбільша ТЕЦ-5 пов'язана з депутатом від ОПЗЖ Юрієм Бойком).

У 2019 році Павло Фукс підтверджував, що придбав ТОВ "ДВ Нафтогазовидобувна компанія" у ще одного депутата від ОПЗЖ Юлія Іоффе. На той час ТЕЦ -2 "Есхар" вважалась проблемною, адже вугілля, яке вона могла "споживати", можна було видобувати тільки на тимчасово окупованій території. 

За яких обставин ТЕЦ-2 "Есхар" вийшла з-під контролю Павла Фукса, поки що невідомо. Але, судячи з офіційної відповіді, 4 червня 2020 року право власності Фукса скінчилося і керівництво ТЕЦ мало ініціювати внесення змін в реєстр. У команді Фукса говорять, що ніякого бізнеса на території Харківської області в нього наразі немає.

"У Харківській області Павло Фукс зараз займається лише волонтерством", - сказано в офіційній відповіді пресслужби Фукса. 

Наразі в реєстрах і в судовій ухвалі по ТЕЦ-2 "Есхар" фігурує та сама бізнес-структура, що й багато років тому, ДВ "Нафтогазовидобувна компанія".  Із нею був пов'язаний ще один харків'янин, колишній депутат ВР від ОПЗЖ Ігор Абрамович.

ІНШІ СПРАВИ

У судах Харківської області є багато справ, де фігурує ТОВ "ДВ Нафтогазовидобувна компанія". З неї намагаються стягнути багатомільйонні борги різні комунальні підприємства. Окрім того, ТОВ кілька років не сплачує до державного бюджету України концесійні платежі  (з I кварталу 2021 року), заборгованість складає приблизно 15 мільйонів гривень.

Нагадаємо, державне підприємство "ТЕЦ-2 "Есхар" (Чугуївський район) побудували у 1930 році. Наразі його потужність складає близько 100 МВт.

Наприкінці жовтня 2011 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення про включення "ТЕЦ-2 "Есхар" у перелік об'єктів, які можуть бути віддані у концесію. У розпорядженні було сказано, що концесіонер має, зокрема, збільшити обсяг виробництва, підвищити продуктивність праці й не скорочувати кількість співробітників, залучити інвестиції. За рік Верховна Рада дозволила приватизувати ТЕЦ.

У 2019 році Павло Фукс підтвердив, що придбав ТЕЦ-2 "Есхар" в інтерв'ю "Економічній правді".

На питання журналіста, чи купував він ТЕЦ-2, Фукс відповів: "Так. Я не у Бойка купував ТЕЦ-2, а у Юлія Іоффе. Вона їм не потрібна. У них же є харківська ТЕЦ-5. Вони порахували, що немає вугілля, і це буде проблема, тому що вугілля антрацитної группи залишилось на тому боці. А я за хорошу ціну купиі і взяв на себе ці ризики. Я цим дуже задоволений". 

Раніше "ДВ Нафтогазовидобувна компанія" постачала вугілля на "ТЕЦ-2 "Есхар". Директор цієї компанії — Олександр Данилюк, засновники — офшорні компанії "Леттаєр Бізнес Корп." із Сейшел та "Ко-Інвестментс Лтд", зареєстрована у Белізі. Кінцеві бенефіціарні власники компанії — Олександра Нікітіна та Дар'я Гасан, дочка депутатки Харківської обласної ради. Фактичним власником компанії є Павло Фукс. Він викупив "ТЕЦ-2 "Есхар" у колишнього заступника голови Міністерства енергетики та вугільної промисловості та екснардепа Юлія Іоффе (входив до оточення лідера опозиційного блоку Юрія Бойка). Тоді Фукс скуповував активи, які раніше належали оточенню біглого Віктора Януковича.