Терехов просить МОЗ встановити кисневу станцію в одній з харківських лікарень
У лікарні № 13 на проспекті Гагаріна беруть в оренду бочки з киснем.
25 березня заповненість ліжко-місць в Харкові, відведених для хворих коронавірусом, становить 75%. Про це під час ефіру на 1 + 1 повідомив в. о. Харківського міського голови Ігор Терехов. Він каже, що ситуація контрольована і просить допомоги для міської лікарні.
"Нещодавно був у профільній 13-й лікарні, яка є основною з лікування ковіду. У нас немає там стаціонарної станції кисню. Ми просили, щоб МОЗ реагував. Двомісячний запас ліків є. Ми закупили кисневі концентратори, але, на жаль, немає сьогодні станції, ми орендуємо бочки. Необхідно, щоб станція була. Ми зверталися до ХОДА для ініціації цього питання. Сьогодні заповнюваність ліжко-місць 75%. Я безмірно вдячний нашим медикам за порятунок харків'ян. Вся ситуація контрольована. Думаю, ми впораємося з викликами", — сказав Терехов.
Раніше чиновник говорив, що кисню вистачає. Скільки грошей потрібно для будівництва стаціонарної бочки, невідомо. Восени 2020-го 20-тонну "бочку життя" встановили на території Харківської обласної інфекційної лікарні. Її передали в користування на час епідемії постачальники кисню.
"Ми багато зробили для цієї лікарні в першу хвилю COVID-19. Оснастили всім необхідним обладнанням, включаючи кисневі концентратори, ШВЛ-апарати, апарати УЗД і рентген. Витратили на це понад 10 млн грн. Сьогодні забезпечили двомісячний запас медикаментів, але ще потрібно поставити кисневу станцію, тому що споживання кисню — величезне. Від цього залежить життя людей", — говорив раніше Терехов.
Як писав KHARKIV Today, в Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні встановили 20-кубову кисневу бочку 5 листопада 2020 року. Вона розрахована на одночасне забезпечення киснем 300 пацієнтів. У роботу її хотіли ввести 9 листопада, однак терміни затягнулися.
20-кубова ємність виготовлена в Чехії. Її купила компанія "Мессер Україна" і дала в оренду "інфекціонці", за оренду грошей область не платить. Бочка буде перебувати в лікарні стільки, скільки буде потрібно. Купують у компанії тільки кисень.