Робот допомагає розміновувати Харківщину
Жартівливу назву "Бобер" своєму помічнику дали рятувальники.
Сапери зведеного загону Держслужби з надзвичайних ситуацій продовжують день за днем звільняти Харківщину від вибухонебезпечних предметів. Вони щодня обстежують десятки гектарів забрудненої території, першочергово — об’єкти критичної інфраструктури, електричні та газові мережі. Відтепер саперам у розмінувальних роботах допомагатиме спеціальний робот, якого доставили напередодні з Вінницького гарнізону ДСНС. Про це повідомили у головному управлінні ДСНС у Харківській області.
Йдеться про роботизований комплекс для проведення розвідки та дистанційного розмінування "Superdroid Robots "Мастиф", який презентували саперам за підтримки Злученого Американського Українського Допомогового Комітету. Рятувальники дали йому жартівливе ім'я "Бобер".
Піротехніки, які працюють у складі зведеного загону ДСНС на Балаклійщині, продемонстрували, на що здатний робот. Він допомагатиме розміновувати небезпечні ділянки, заміновані ворогом. Спочатку сапери за допомогою дронів знаходять розтяжки, протитанкові та протипіхотні міни, а потім, використовуючи робота, знищують їх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Харківщині підірвався грибник, ще двоє людей поранені
"Саме на Харківщині почастішали випадки виявлення російських протипіхотних мін ПОМ-3. Це новітнє озброєння, яке з 2019 року знаходиться на озброєнні армії РФ. Підходить людина — сейсмічний датчик цілі відчув крок на відстані до 15 метрів. Подається команда, спрацьовує детонатор і з корпусу самої міни на висоту 1-1,5 метра вистрибує касетний бойовий елемент, який має в собі велику кількість осколкових елементів та вибухову речовину. Вибухова речовина спрацьовує, тобто, стається вибух і в радіусі до 20 метрів суцільного ураження осколковими елементами, до 50 метрів — загальний розліт уламків. Тому, як один із варіантів вберегти життя та здоровʼя сапера — це підʼїхати для проведення розвідки на тих ділянках, де можливе застосування саме цих протипіхотних мін, на роботі. Це перший експеримент. Наразі поки що в Україні ще ніхто не застосовував даного робота саме в роботі з протипіхотними мінами ПОМ-3", — розповів сапер.