Профільний заступник голови обладміністрації визнав, що ліжок з киснем в Харкові періодами не вистачає
На думку заступника голови Харківської обласної державної адміністрації, дефіцит ліжок для пацієнтів з коронавірусом, "періодичний". Зі стаціонарним киснем можуть бути проблеми найближчим часом. Ці мінуси він списує на "попередників".
У Харківській області є ризик браку стаціонарних кисневих точок для хворих коронавірусом. Про це заявив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк в інтерв'ю "Об'єктиву".
"На сьогодні так (прим. — всі пацієнти, які потребують кисень, отримують його). Чи є ризик, що завтра може не вистачити стаціонарних, тобто централізованих кисневих точок? Є. Ми це розуміємо, судячи з розвитку пандемії", — сказав Черняк.
Точно відповісти, чи достатньо ліжок зі стаціонарним киснем в харківських лікарнях, Черняк не зміг. За його словами, на території обласного центру може бракувати таких ліжок. У Чугуєві вільні ліжка з централізованою подачею кисню є, тому пацієнтів з Харкова везли туди. Дефіцит Черняк називає періодичним. Додавати ліжка планують в харківській "інфекціонці". Але це відбудеться не раніше травня, роботи в новій реанімації почали тільки в лютому 2020 року.
"Імовірніше ні (прим. — чи достатньо стаціонарного кисню в Харкові). Тому, сьогодні на кардинальне вирішення цієї проблеми кинуті всі зусилля. Вже працює бригада в інфекційній лікарні — більше 100 ліжок додамо з централізованим киснем. Сьогодні запущена в роботу бригада в "чорнобильській" лікарні. Ми узгодили питання з керівництвом Харкова — місто також розгортає додаткові ліжка, забезпечені стаціонарним киснем", — сказав Черняк.
Як писав KHARKIV Today, за минулу добу, 18 березня, в Харківській області виявили рекордну кількість хворих коронавірусом - 1085. З початку епідемії захворіли 93 327 чоловік, померли 1776 жителів (десятеро за добу).