Посіпаки окупантів у Харківській області отруїлися російською "гуманітаркою"

Від харчів із Росії люди неодноразово отримували розлади травлення та труїлися.

Члени сімей активних колаборантів, які, ймовірно, споживали ці продукти більше за інших, зіткнулися з харчовими отруєннями. 

Під тимчасовою окупацією російських загарбників перебуває Борівщина. Великих військових підрозділів на території громади майже немає, за винятком села Підвисоке, де, за даними аеророзвідки, розміщена російська артилерія. Про це повідомили у Борівській селищній раді. 

"Втім, окупанти зберігають контроль за захопленими населеними пунктами Борівщини та у невеликій кількості знаходяться у різних населених пунктах громади. Деякі з них самовільно зайняли житло борівчан, які виїхали у зв’язку з воєнними діями та окупацією. Зокрема, є інформація, що двоє офіцерів російської армії наразі мешкають безпосередньо у будинку селищного голови", — розповіло місцеве керівництво.

За їхніми даними, на території окупованої громади так само не працює банківська система, немає можливості перевести гроші у готівку, відсутні мобільний зв’язок та інтернет.

"Водночас українська влада продовжує нараховувати пенсіонерам пенсії, а працівникам бюджетних установ зарплатні на їхні рахунки. Зняти кошти можна лише в українських установах, виїхавши на вільну територію або в інші окуповані населені пункти через "обнальщиків" за відсоток від суми коштів", — повідомили у Борівській громаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З окупованого міста на Харківщині до зими треба евакуювати 10 000 мешканців

Там додали, що окупаційна влада обіцяє запустити на захоплених територіях мобільний зв’язок від оператора "Миртелеком".

"Важливо розуміти, що це буде локальна мережа для здійснення дзвінків всередині неї. Тобто користувачі цього мобільного оператора зможуть зв’язатися телефоном здебільшого з такими ж користувачами "Миртелекому". Можливість телефонувати на номери українських операторів буде, але за дуже високим тарифом. До того ж, звичайні голосові дзвінки у цій мережі можуть прослуховуватися окупантами. Безпечними залишаються лише дзвінки через інтернет-месенджери (Viber, Telegram, WhatsApp та інші), захищені наскрізним шифруванням, але вони можливі тільки за наявності доступу до інтернету. За словами окупантів, на першому етапі будуть доступні голосові дзвінки, мобільний інтернет — згодом", — пояснили у Борівській селищній раді.

Працівники галузі освіти Борівщини продовжують підготовку до нового навчального року. Вчителі, які виїхали з окупованих територій, працюватимуть та навчатимуть дітей дистанційно.

"Педагоги, які залишилися в окупації та не мають доступу до інтернету, щоб працювати онлайн, будуть вважатися на простої й отримуватимуть 2/3 заробітної плати. Ті працівники закладів освіти, які перейшли на роботу під керівництвом окупаційної влади, українських зарплат більше не отримуватимуть", — розповіло керівництво громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У перший клас в харківські школи підуть вдвічі менше дітей, ніж до війни

Вони повідомили, що окупаційна влада продовжує впроваджувати свої порядки на захоплених територіях та чинити тиск на місцевих підприємців щодо оформлення тимчасових патентів для ведення підприємницької діяльності.

"Але якщо раніше борівським підприємцям для цього треба було їхати в Куп’янськ до так званої податкової, то тепер в окремих випадках їх почали скеровувати до Ізюму. Втім, вартість патенту від цього не змінилася, як і раніше окупаційна влада вимагає від 15 до 40 тисяч рублів за можливість займатися підприємництвом на окупованих територіях", — зазначили у Борівській селищній раді.

Позбавивши борівчан можливості працювати, отримувати зарплати та пенсії, окупанти періодично видають себе за благодійників та роздають харчі місцевим у якості гуманітарної допомоги.

"Відомі неодноразові випадки, коли люди отримували розлади травлення та труїлися продуктами з російської гуманітарки. Харчові отруєння пережили й члени сімей активних колаборантів, зокрема, з села Піски-Рідьківські, які, ймовірно, споживали ці продукти більше за інших", — поінформували у Борівській громаді.