Перші пацієнти у шпиталі ветеранів та бочки, які недопливли: боротьба з COVID-19 в Харківській області

У Харківській облдержадміністрації розповіли про ситуацію з коронавірусом.

Регіон знаходиться на межі "червоної" зони.

За добу харківський шпиталь ветеранів війни прийняв пацієнтів з коронавірусом майже на всі вільні ліжка. Травматологічна лікарня укладає контракт з Національною службою здоров'я України, а "чорнобильська" намагається монтувати бочку, яку привезли зі Змієва. Про це повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк.

Шпиталь ветеранів війни і травматологічна лікарня

Харківський обласний шпиталь ветеранів війни почав приймати пацієнтів з коронавірусом в понеділок, 5 квітня. Сьогодні, 6 квітня, там знаходиться 105 пацієнтів (всього там є 120 ліжок), зокрема — в реанімації на апараті штучної вентиляції легенів.

"Майже 83 концентратори працюють, оскільки пацієнти всі надходять в досить важкому стані", — пояснив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк.

Відзначимо, раніше виконувач обов'язків директора департаменту охорони здоров'я Ігор Волченко говорив, що шпиталь ветеранів війни не буде відразу приймати важких пацієнтів. Спочатку з інших лікарень планували перевезти стабільних пацієнтів з коронавірусом, з позитивною динамікою. Однак ситуація змінилася, водночас привозять сюди тих, хто може знаходитися на кисневих концентраторах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області виявили новий штам коронавірусу

"Це питання — технічне. Якщо ми розуміємо, що ця лікарня більше оснащена концентраторами, а роботи ще тривають. Потрібно туди везти людей, у ​​яких сатурація 40? (Рівень кисню в крові (сатурація) у здорової людини повинен бути 95-99% — ред ). Безусловно, ні. Розуміємо, що це високий ризик", — сказав Черняк.

Дату відкриття Харківської обласної травматологічної лікарні для прийому пацієнтів з коронавірусом не називають, відзначаючи, що її відкриють, коли буде потреба. Поки травматологічна лікарня знаходиться на стадії підписання контракту з Національною службою здоров'я України. Також стоїть питання переведення з неї пацієнтів, оскільки вони, в основному, — важкі.

"На ранок в інфекційній лікарні були вільні місця. Динаміка буде така, яка є, ми тільки тоді зможемо приймати рішення. Зараз я б нічого не прогнозував. Лікарні залучаються в разі потреби. Як тільки буде гостра потреба, будемо використовувати всю нашу госпітальну базу, — пояснив Черняк. — Йде контрактування з Національною службою здоров'я України. Як тільки буде потреба ... Фактично ми готові. Якщо нам за короткий термін вдалося перевезти пацієнтів, які перебували у шпиталі ветеранів війни (ветерани з розумінням ставляться до цього), то в травматологічній інша ситуація, оскільки там більш важкі пацієнти, операції. Але коли буде потреба, будемо розгортати".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область через два дні може опинитися в "червоній" зоні

Гроші на кисень область готова виділити, для цього потрібно буде збирати сесію.

Додаткові точки і бочки

За словами заступника голови Харківської ОДА, на сьогодні вдалося розгорнути 147 точок доступу з потоковим киснем в Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні. До Харківського обласного спеціалізованої диспансеру радіаційного захисту населення 2 квітня прийшла киснева бочка з Змієва, однак монтажем займаються досі, оскільки вона не підходить під систему (потрібен інший редуктор і перехідники). Якщо бочка не підійде, то її повернуть до Зміївської лікарні, де під неї все готово.

Бочки, які затрималися через блокування Суецького каналу танкером, припливуть до Одеської області завтра. У Харківській їх очікують найближчим часом.

"Що стосується бочок, вже є тролінг про Суецький канал. Я говорив про інше. Наші бочки в Суецькому каналі не знаходилися. Ми говорили про те, що через ситуацію, яка сталася навколо блокування Суецького каналу, був збитий трохи трафік морських перевезень. Тому завтра у мене зустріч з представником постачальника тих кисневих бочок, він завтра буде в Харкові. З 7 квітня вранці будуть у Одеському порту, буде судно розвантажуватися. Залежно від того, як буде проходити розмитнення, ми сподіваємося, що найближчим часом отримаємо бочки на територію Харківської області", — сказав Черняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще дві громади в Харківській області оголосили локдаун, одна — до травня

У суботу, 3 квітня, по 25 додаткових кисневих точок відкрили в Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні і Куп'янському територіальному медичному об'єднанні. У Куп'янську станом на 6 квітня використовуються 211 ліжок для хворих на коронавірус, зокрема п'ять — реанімаційних. Пацієнтів везуть і з Харкова.

"Якщо була потреба, везли з Харкова до Куп'янська. У Харкові найбільша концентрація людей, які захворіли на коронавірус. Вони всі потрапляють до лікарень в дуже важкому стані і потребують кисню", — сказав Черняк.

За його словами, сьогодні Чугуївська районна лікарня була повністю завантажена пацієнтами. Вільні місця були в Первомайському, Балаклії, Валках.

Медпрацівники

З відкриттям шпиталю ветеранів війни для прийому пацієнтів з коронавірусом потрібні додаткові бригади лікарів. Така ж ситуація складеться з відкриттям травматологічної лікарні. Поки, за інформацією Харківської ОДА, не вистачає терапевтів і анестезіологів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щеплення від COVID-19 отримали 12 000 жителів Харківської області

"Якщо збільшуються ліжка, збільшується навантаження на бригади. Це не статичний показник. Головний лікар повинен оперативно вирішувати питання, намагатися сформувати бригади. У травматологічній лікарні — один терапевт, але анестезіологів вистачає. Якщо терапевтів буде більше у шпиталі, то будемо просити допомогти травматологічній лікарні", — пояснив радник голови ХОДА Олександр Галацан.