Оприлюднено документи з електронним підписом Кернеса

На підставі цих документів депутати обрали секретаря Харківської міськради.

Згідно з документом, Геннадій Кернес вніс пропозицію про обрання Ігоря Терехова секретарем Харківської міськради о 10:20 9 грудня.

Депутат Харківської міської ради Ігор Черняк опублікував копію завірених документів на підставі яких обрали секретаря Харківської міськради. Це — пропозиція, протокол створення і перевірки електронного підпису, електронного листа без тексту, але з додатком.

"Правову оцінку цим документам, так само як і саму процедуру обрання секретаря міськради, буде давати суд в рамках розгляду поданого нами позову", — написав Черняк на своїй сторінці в Facebook.

Пропозиція датована 9 грудня, у день, коли проходила перша сесія Харківської міської ради нового скликання. В цей час Кернес був на лікуванні в Німеччині, а його рідні говорили про швидке повернення мера до Харкова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позов про призначення Терехова секретарем Харківської міськради суд хоче розглянути в закритому режимі

"На підставі ст. 42, 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вношу на розгляд депутатів Харківської міської ради 8 скликання пропозицію щодо обрання секретарем Харківської міської ради 8 скликання депутата Терехова Ігоря Олександровича", — сказано в реченні.

Наступний документ — протокол створення і перевірки кваліфікованого і вдосконаленого електронного підпису. У протоколі зазначено час створення електронного підпису — 10:20 9 грудня. Підписант — Геннадій Кернес, адреса електронної пошти — kernesga@ukr.net.

Відзначимо, електронний цифровий підпис дійсний 1-2 роки з моменту отримання. Він являє собою файл, який створюють шляхом криптографічного перетворення інформації. У цьому файлі є електронний ключ, всі дані у файлі зашифровані.

Умовно, електронний підпис — аналог власноручного підпису, який дозволяє ідентифікувати особу, яка підписала документ.

подпись
Документи: Ігор Черняк

Підпис Кернеса, судячи з оприлюднених документів, поставлений за допомогою Онлайн сервісу створення і перевірки кваліфікованого і вдосконаленого електронного підпису Міністерства цифрової трансформації України. Також на сайті є можливість перевірки справжності підпису. 

Згідно з сайтом "Дія", щоб отримати електронний підпис, потрібно звернутися в будь-який акредитований центр сертифікації ключів (їх можна знайти тут) і надати заповнену реєстраційну форму, паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків. Електронний ключ до підпису радять зберігати на знімному носії, наприклад, флешці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання про призначення виборів мера Харкова не потрапило до порядку денного Ради. Депутат просить прискоритися

Як писав KHARKIV Today, Ігоря Терехова обрали секретарем Харківської міськради 9 грудня минулого року. Кандидатуру запропонував сам Кернес — нібито надіслав це повідомлення  електронною поштою з клініки "Шаріте". Коли п'ятий мер Харкова помер, Ігор Терехов став виконувати його обов'язки. 31 грудня секретар Харківської міськради подав подання до парламенту про призначення дострокових виборів мера. Пізніше з'ясувалося, що Терехов не відправив з ним необхідні документи. Зараз Верховна Рада і міськрада ведуть переписку.