Окупанти зробили жорсткішими правила евакуації і випустили 1000 людей на підконтрольну територію Харківщини

Цього разу окупанти пропускали дітей лише віком до 14 років.

Перейти Печенізьку дамбу пішки — єдиний спосіб виїхати з окупованих Ізюму, Купʼянська, Вовчанська, Борової, Шевченкового й низки інших захоплених населених пунктів Харківської області. 

993 людям, у тому числі 254 дітям, які залишалися в окупації, вдалося потрапити на підконтрольну України територію через дамбу в Печенігах 20 червня. Для евакуації задіяли більше 30 автобусів до Чугуєва та Харкова, повідомили у ХОВА. 

Евакуація проходить із кінця травня щопонеділка, однак цього разу процес був ускладнений, поінформували у Борівській селищній раді. Окупанти встановили нові правила для тих, хто хоче виїхати на контрольовану Україною територію.   

"Багатьох людей росіяни на блокпостах змусили повернутися назад, чоловіків не пропускали навіть із довідками про інвалідність, людям з онкологією та іншим хворим, які потребують лікування, рекомендували їхати лікуватися в Росію, дітей пропускали лише віком до 14 років, хоча раніше без проблем можна було виїхати дітям віком до 18 років", — розповіли там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ходиш і боїшся". Історії про порятунок з окупації жителів Харківської області

Людям довелося йти пішки кілька кілометрів, оскільки до самої дамби цього разу машини не пустили.

"Є інформація, що у декількох громадян забрали українські паспорти", — додали у Борівській селищній раді.

Люди змогли виїхати із захоплених росіянами територій завдяки чеській ініціативі Helping to leave, а також харківськім волонтерам організацій Eventroom, Kharkiv Help, Help me Kharkiv, "Незламний Харків" та ETOC. Також в евакуації брали участь медики екстреної медичної допомоги, психологи обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, працівники Нацполіції, прикордонники, працівники Харківської ОВА, органи місцевого самоврядування, "Червоний Хрест" та інші.

Волонтери розповіли KHARKIV Today, що серед евакуйованих були люди з Куп'янська, Ізюма та Вовчанська. Вони підтвердили те, що окупанти висувають дедалі жорстокіші вимоги до тих, хто хоче виїхати з захопленої території. Волонтери повʼязують це з розголосом про можливість евакуації, який дійшов і до командування росіян, котре проводить "внутрішні роботи" щодо того, кого можна випускати. 

Кожна евакуція ризикована, часто волонтерам говорять про те, що необхідно повернутися, однак вони за будь-яких обставин намагаються допомогти людям, які хочуть виїхати. Чи відбудеться наступна евакуація — наразі невідомо. Детальну інформацію, яка постійно оновлюється, бажаючі потрапити на підконтрольну Україні територію можуть отримати, якщо зареєструються через Telegram-бот "Допомагаємо виїхати".

Нагадаємо, щопонеділка більше 1000 людей евакуюються через Печенізьку дамбу на підконтрольну Україні територію.