Окупанти катували 15 співробітників ДСНС на Харківщині
Російські військові утримували в катівнях рятувальників із Балаклії, Козачої Лопані та Вовчанська.
Через катівні російських окупантів у Харківській області пройшли 15 співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Про це повідомив начальник Головного управління ДСНС у Харківській області Олександр Волобуєв.
"Усього 15 осіб у нас побували в катівнях: вісім співробітників Балаклійської пожежно-рятувальної частини №42, три в Козачій Лопані та чотири у Вовчанську. До інших співробітників теж були такі погрози, постійно їх перевіряли, залякували. Таких фактів дуже багато", — сказав Олександр Волобуєв.
Крім того, під час окупації Харківської області загинули чотири співробітники пожежно-рятувальної служби.
Як зазначив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, працівники ДСНС самі вирішили залишитися на окупованих територіях, аби допомагати мешканцям, хоча мали можливість виїхати, і не пішли на співпрацю із загарбниками. Вони розбирали завали після обстрілів, не маючи спеціальної техніки, та намагалися врятувати людей. Крім того, рятувальники доставляли людям гуманітарну допомогу.
"Наприклад, по Ізюму — ті підрозділи ДСНС, які залишилися, фактично власноруч і голоруч розбирали завали після авіадударів по багатоповерхівках, щоб намагатися врятувати хоча б когось. За нашими даними, внаслідок розбору такої 5-поверхівки, там 52 тіла, семеро з них це були діти. Але вони все одно до останнього намагалися, хоча і без спеціальної важкої техніки, хоча б розібрати завали й хоча б когось врятувати. По місту Ізюму було декілька етапів окупації, — сказав Синєгубов. — Неодноразово ворог пропонував підрозділам ДСНС перейти на службу до Російської Федерації, вдягнути їхню форму та під їхніми прапорами вже там працювати на місці, як і працівникам екстреної швидкої медичної допомоги. Однак отримали відмову. Працівники сказали, що якщо буде такий ультиматум, то вони складають із себе повноваження і просто залишаються там цивільними людьми. На що росіяни не погоджувалися, оскільки розуміли, що зростання градуса невдоволення місцевого населення їм допускати не можна".
Рятувальники, які були в полоні в окупантів, кажуть, що загарбники вимагали від них "сотруднічества".
"Тобто працювати доводилося нашим рятувальникам у дуже непростих умовах. На щастя, вони витримали, надавали дуже серйозну допомогу населенню — гасили пожежі, рятували людей", — зазначив Олександр Волобуєв.
Як писав KHARKIV Today, із понад 5000 співробітників поліції, які несуть службу на Харківщині, підозру у співпраці з загарбниками отримали 22.