Нова котельня у Харкові заощадить мільйони гривень

Для роботи сучасного обладнання потрібно менше газу.

Нове обладнання дозволило підняти коефіцієнт корисної дії котлів з 75-80% до 95%.

У Холодногірському районі Харкова реконструювали котельню на вулиці Великій Панасівській, 29. Замість двох старих котлів встановили чотири нових. Перевірити виконання робіт і прийняти об'єкт в експлуатацію приїхав секретар Харківської міськради Ігор Терехов. За його словами, у перспективі у місті будуть модернізовані всі котельні подібного типу.

"Котли, які ми тут встановили, дають економії близько семи мільйонів гривень у рік. Термін їх окупності — приблизно чотири роки. Але найголовніше, що це зовсім інший підхід до енергоефективності, який ми тепер застосовуємо у місті Харкові. Раніше у старих котлів ККД було 75-80%, до того ж, вони постійно ламалися і були аварійні ситуації. Тепер у нас абсолютно нова система, у якій розділені подача опалення та гарячої води. і найголовніше — нові котли мають ККД до 95% і скорочують споживання газу на 65 тисяч кубометрів у рік", — підкреслив Ігор Терехов.

На комунальному підприємстві "Харківські тепломережі" пояснили, два котли з чотирьох призначені для нагріву теплоносія для опалення та два котла — для гарячого водопостачання. Якщо станеться аварійна ситуація, то споживачі цього навіть на помітять. Нова система дає запас часу до 12 годин, їх буде досить, щоб локалізувати будь-яку аварійну ситуацію.

"Котельня експлуатувалася з 1972 року, обладнанню, яке у ній стояло, приблизно 50 років. Ефективність роботи була вкрай незадовільною. Тому у цьому районі було дуже багато скарг. Завтра-післязавтра споживачі, які прикріплені до цієї котельні, отримають якісну послугу . Уже не буде тих перебоїв, які були раніше", — запевнив гендиректор комунального підприємства Василь Скопенко.

До початку опалювального сезону, традиційно він стартує у жовтні, у Харкові планують модернізувати ще кілька котелень у різних районах міста.