Надсилали SMS на телефон доньки: суддя з Харкова заявив про тиск
Йдеться про суддю Другого апеляційного адміністративного суду Віталія Калиновського.
Служитель Феміди Віталій Калиновський заявив про втручання у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Про це повідомили у Вищій раді правосуддя.
Суддя зазначив, що у провадженні колегії суддів Другого апеляційного адміністративного суду, до складу якої входить служитель Феміди, знаходиться адміністративна справа за апеляційною скаргою чоловіка на ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду за позовом до управління СБУ у Полтавській області про поновлення на посаді.
"Напередодні судового засідання на особистий телефон доньки Віталія Калиновського надійшло повідомлення, у якому йдеться, що голова суду чинить тиск на суддів, зокрема на Віталія Калиновського, з метою ухвалення судового рішення на користь представників СБУ. У SMS-повідомленні також зазначено прохання передати Віталію Калиновському, щоб він залишився вірним суддівській присязі та професійним обов'язкам", — розповіли у Вищій раді правосуддя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ятьом суддям пропонують відрядження до Харкова
На думку служителя Феміди Віталія Калиновського, метою таких дій був протиправний тиск на нього як на суддю, щоб перешкодити виконанню службових обов'язків та вплинути на ухвалення рішення у цій справі. Також служитель Феміди направив повідомлення Генеральному прокурору про втручання у його діяльність щодо здійснення правосуддя з проханням вжити заходів, передбачених законодавством.
За результатами розгляду повідомлення судді Другого апеляційного адміністративного суду Віталія Калиновського відомості про злочин внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст. 376 Кримінального кодексу України (за фактом втручання у діяльність судді з метою запобігти виконанню ним службових обов'язків).
"Слід зазначити, що судові органи вирішують передані ним справи неупереджено, на підставі фактів та відповідно до закону, без будь-яких обмежень, неправомірного впливу, спонукання, тиску, загроз або втручання, прямого чи непрямого, з будь-якої сторони і з будь-яких причин", — заявили у Вищій раді правосуддя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'янка заплатила за рішення суду, якого не було
Там зазначили, що дії того, хто на особистий номер телефону доньки судді Віталія Калиновського надсилав SMS-повідомлення з приводу розгляду справи, яка була у його провадженні, не узгоджуються з положеннями ч.6 ст. 48 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" про обов'язок поважати незалежність судді та не посягати на неї і є неприпустимими.
"Встановлені під час перевірки обставини дають підстави для висновку, що події, про які йдеться у повідомленні, пов'язані з діяльністю судді щодо здійснення правосуддя у конкретній справі, а тому можуть викликати у судді обґрунтоване занепокоєння щодо власної безпеки, що створює реальну загрозу суддівській незалежності. Обставини, повідомлені суддею, мають бути ретельно перевірені правоохоронними органами у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України", — повідомили у Вищій раді правосуддя.
Враховуючи викладене, Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу генерального прокурора про надання інформації про розкриття і розслідування кримінального правопорушення за фактами, повідомленими суддею Віталієм Калиновським.