На Харківщині порахували болотяних черепах

Плазунів фотографували, міряли, зважували та мітили.

Раніше черепах не рахували методом відлову. 

Обліки черепахи болотяної (Emys orbicularis) за допомогою пастки, яку встановили на одному з боліт Національного природного парку "Слобожанський", із 2 по 5 серпня проводили співробітники науково-дослідного відділу парку. Усіх виловлених черепах фотографували, міряли, зважували та мітили, після — відпускали назад до болота. Про це повідомили у НПП "Слобожанський". 

"Мічення дозволяє зрозуміти, що тварина вже траплялась у цьому сезоні, фотографування панциру може дати змогу впізнати черепаху через рік та більше. Проміри та зважування дозволяє оцінити угодованість тварини, а також темпи росту (при повторних відловах через роки)", — розповіли там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Лікар Айболить" прифронтової зони. Як ветеринар з Барвінкового рятує людей та тварин

Усього співробітники парку провели два відлови пасткою на боровому болоті площею біля 0,5 га. Як і інші борові водойми парку, це болото значно пересохло та заросло в останні роки. За попередніми результатами відловів на цьому болоті мешкають біля 16-18 черепах. Показник відповідає результатам маршрутного обліку, що проводився у цьому ж місці навесні.

"У попередні роки ми рахували черепах переважно маршрутним візуальним методом. Метод відлову пастками може давати додаткову інформацію щодо стану популяції черепах та її динаміки, тому з цього року планується включити його до системи моніторингу плазунів парку", — пояснили у НПП "Слобожанський".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківські пожежні врятували кошеня