Місць не вистачило: харків'ян після отруєння в ресторанах відправили на лікування в область
Людей з гастроентероколітом зараз приймає лікарня №31 та дитяча лікарня №19.
Тому відвідувачів двох ресторанів "Мафія" і "Якіторія", які отруїлися там 17 червня, довелося госпіталізувати в лікарні області. Про це повідомила заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан. За її інформацією, через коронавирус дві інфекційні лікарні — доросла і дитяча — не можуть приймати пацієнтів з іншими діагнозами. Тому дітей з отруєннями везуть в лікарню №19, дорослих — в лікарню №31 на Холодній Горі. У дорослу лікарню звернувся 41 постраждалий, двоє вже доліковуються вдома, стаціонарно — 39 осіб, в дитячу лікарню надійшло 14 пацієнтів.
"Там (в лікарні №31) 40 ліжок. Уже чотирьох чоловік повезли до Валківської центральної районної лікарні. У них там є окремо відділення інфекційне. Ми з областю коригуємо дії швидкої допомоги і надаємо допомогу тим, хто її потребує, — сказала чиновниця. — Дитяча лікарня прийняла 14 дітей, всі діти ще знаходяться в лікарнях, їх капають, роблять детоксикацію. Стан середньої тяжкості, реанімаційних хворих немає. Усі такі, що ми пролікували і випишемо".
За останніми даними, у двох ресторанах отруїлися 57 осіб. Це жителі Харкова, Богодухівського і Харківського районів. Про це повідомили в Харківському обласному лабораторному центрі.
"Попередній діагноз — гостра кишкова інфекція, неуточнена, середнього ступеня тяжкості. Дані первинного епідеміологічного розслідування (опитування хворих при госпіталізації) свідчать, що хворі пов'язують своє захворювання з вживанням готових страв (переважно суші) в закладі громадського харчування міста Харкова ТОВ" Ресторан №1 " (ресторани "Якіторія", "Мафія") "— розповіли епідеміологи.
У лабцентрі уточнили: щоб локалізувати і ліквідувати спалахи, встановити причини виникнення, фактори і шляхи передачі інфекції, джерела можливого інфікування 17 червня почали епідеміологічне розслідування і провели комплекс протиепідемічних заходів. Провели заключну дезінфекцію, бактеріологічне обстеження персоналу, відібрали проби харчових продуктів, питної води і змивів. З персоналом закладу провели санітарно-роз'яснювальну роботу щодо профілактики гострих кишкових інфекцій. Епідеміологи продовжують протиепідемічні заходи.
Нагадаємо, станом на ранок 18 червня в лікарнях Харкова після отруєння перебували 38 дорослих і 16 дітей. 17 червня стало відомо про 19 дорослих і шістьох дітей, госпіталізованих після відвідування ресторанів. Пізніше в Харківській міській раді заявили про 34 отруєних (22 дорослих і 12 дітей), 25 з них лікувалися в лікарні. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних хвороб і масових отруєнь) Кримінального кодексу України.