Міноборони України просить не поширювати інформацію про полонених

Це може ускладнити процес обміну.

Публічне розповсюдження інформації про полонених може бути небезпечним для самих полонених.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр просить не поширювати інформацію про полонених, а звертатися щодо пошуку до державних органів. Відповідне звернення Ганна Маляр опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

"Це звернення стосується всіх, хто з наміром допомогти поширює інформацію про наших полонених, починає публічні кампанії "звільнення" тощо. Питанням обміну полонених займаються професіонали. Будь-яка публічність конкретного полоненого зазвичай призводить до збільшення вимог ворога щодо обміну та збільшує особисту небезпеку для цієї людини", — заявила заступниця міністра.

Як зазначила Ганна Маляр, родичам або знайомим полонених необхідно комунікувати з державними органами, які займаються обміном. З ними також слід координувати всі свої публічні дії.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими пояснили: інформація про значущість людини, її політичні погляди, місце служби, попередню роботу, рідних та близьких провокує прискіпливе ставлення окупантів. Тому загарбники можуть завищити вимоги до обміну, процес обміну ускладниться.

Крім того, розповсюдження інформації про позивні, військову частину, місце дислокації підрозділу, обставини потрапляння в полон може загрожувати не лише самому полоненому, а й його побратимам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полонених на Харківщині добровольців з Америки намагаються включити в списки на обмін

Щодо пошуку полонених необхідно звертатися за наступними контактами:

  • Консультаційна лінія Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, телефон: +38(095) 41-27-424 (з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 16:00). Адреса: місто Київ, вулиця Спаська, 37;
  • Національне інформаційне бюро, телефони: 1648 або (044) 287-81-65;
  • Об’єднаний Центр з пошуку та звільнення полонених при СБУ, телефони: +38(067) 65-08-332 або +38(098) 08-73-601;
  • Національна поліція, телефон: +38(089) 42-01-866;
  • Міжнародний комітет Червоного Хреста, телефон: 0 800 300 155

Зазначимо, сьогодні, 15 липня, російські ЗМІ повідомили про смерть британського військового-добровольця Пола Урі, який перебував у полоні бойовиків "ДНР". Його засудили до страти. Причиною смерті військового назвали хронічні хвороби та стрес. Український нардеп Олексій Гончаренко заявив, що Пол Урі був вбитий росіянами. За його інформацією, Пол Урі не був військовим, він працював на одну з громадських організацій, яка допомагала постраждалим від війни.