Міністр освіти пояснив, чому харківський виш приєднують до ХНУ ім. Каразіна
Кабмін погодив приєдання Української інженерно-педагогічної академії до Харківського національного університету ім. Каразіна.
Рішення було прийняте на засіданні Кабінету міністрів 13 лютого.
"Таке рішення ухвалено в контексті модернізації мережі ЗВО, що є важливим завданням Стратегії розвитку вищої освіти в Україні. Надалі це сприятиме створенню потужних університетів, які зможуть задовольняти потреби регіонального ринку праці та створювати більше можливостей здобуття якісної вищої освіти, розвивати важливі для держави напрями підготовки фахівців", — розповіли у Кабміні.
Упереше причину об'єданння назвав міністр освіти та науки Оксен Лісовий: УІПА готує майстрів для закладів профтехосвіти і повинна розвиватися, однак не має ресурсів у достатній кількості. Про це він написав у соцмережах.
"УІПА — важливий осередок педагогічної підготовки майстрів для закладів профтехосвіти, розвиток якої є одним із пріоритетів міністерства. Тож нині ми максимально зацікавлені в якісній підготовці майстрів для профтехів. Але через брак ресурсів УІПА не може розвивати цей напрям повноцінно, що призводить, зокрема, і до впровадження непрофільних спеціальностей. Приєднання до ХНУ дасть можливість академії сфокусуватися саме на якісній підготовці фахівців, які надалі навчатимуть студентів в українських профтехах. Важливо — студенти продовжать навчання на тих самих умовах, що і зараз", — пояснив Лісовий.
Як писав KHARKIV Today, у Міністерстві освіти та науки України причиною скорочення закладів освіти називали демографічні показники та покращення якості освіти. Утримувати університети з невеликою кількістю студентів держава не зможе. Заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький назвав УІПА "одним із найслабших вишів Харкова". У МОН планують залишити виші із 5000 студентів, але в перспективі їх укрупнятимуть до 10 000 студентів.
Окрім УІПА, у Харкові за участі представників МОНу обговорювали варіанти об'єдання Харківського автомобільно-дорожнього університету та Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди. Поки що про укрупнення цих вишів не йдеться.