Харківські рятувальники розказали, як безпечно використовувати генератори
Під час відключень електрики все більше жителів Харківської області стали використовувати генератори.
Генератор є об'єктом небезпеки, при неправильній експлуатації він може зайнятися або вибухнути. Про це повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС у Харківській області Сергій Колосовський.
"На сьогодні ми всі відчуваємо відключення електроенергії, почастішали випадки використання бензинових та дизельних електрогенераторів. Насамперед що потрібно знати — це об'єкт небезпеки. В ньому все зібрано до кучі: і горюча рідина, і електричний струм, і все це вкупі може привести до пожежі, вибуху", — пояснив Колосовський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто генераторів. Харківські підприємці рятують бізнес від блекаутів
Щоб запобігти надзвичайній ситуації, необхідно встановлювати генератори тільки на свіжому повітрі, краще розміщувати під навісом. Якщо це приміщення, то у ньому не повинно бути горючих матеріалів і рідин.
Обов'язково потрібно проводити примусову вентиляцію, оскільки вихлопні гази, що виділяють генератори, є небезпечними. При виникненні пожежі в генераторі слід знеструмити його та звернутися до ДСНС.
"Якщо виникла пожежа на генераторі, що найперше потрібно зробити: знеструмити його, викликати за телефоном "101" пожежну охорону, потім вжити всіх заходів для гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння — вогнегасниками", — розповів Сергій Колосовський.
Як писав KHARKIV Today, із понеділка 12 грудня у Харківській області діє новий графік погодинних відключень світла. У документі — 12 черг. Світло у кожної групи споживачів вимикають на три години на день, якщо немає аварійних відключень.