Харківська область залишається на межі "червоної" зони

Рішення щодо запровадження "червоної" зони встановлює Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки.

Декілька карантинних показників для визначення рівня епіднебезпеки у регіоні було перевищено.

Харківська область залишається на межі "червоної" зони. Про це повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк.

"На вчорашній день ми трохи перевищили показник із завантаженості ліжок, який є основним (на 0,2%, 65,2% фактично був показник). З госпіталізації також маємо певне перебільшення. Основні залишаються на межі. Подивимося, яка буде сьогодні ситуація у динаміці. Щодо "червоної" зони, Харківщина на кордоні фактично постійно перебуває щодо входження/не входження до "червоної" зони. Багато спекуляцій навколо цього — вибори і все інше. Ситуація взагалі не у цьому, вибори відбуваються навіть у "червоній" зоні . Є певні показники", — сказав Черняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після ускладнень від COVID-19 померло 17 жителів Харківської області

Заступник голови ХОДА зазначив: медична система в регіоні напружена, але справляється з тією кількістю хворих, яких привозять на госпіталізацію. Перехід у "червону" зону можливий при різкому зростанні кількості хворих. Водночас сьогодні у Харківській області спостерігається зменшення кількості госпіталізованих. За останній тиждень цифра коливається від 142 до 165чоловік.

"Якщо ми матимемо зростання і стрімкі зміни, то, безумовно, це буде відзначено і у показниках, і це призведе до переведення нашої області у "червону" зону", — пояснив Черняк.

Зазначимо, станом на 2 листопада у Харківській області перевищено три карантинні показники з шести. Не відповідають нормі рівень захворюваності на коронавірус, рівень госпіталізацій та завантаженість ліжок з киснем.

За норми 75 на 100 тисяч населення рівень захворюваності у Харківській області становить 767 (перевищення — у 10,2 раза). Рівень госпіталізацій був перевищений три дні поспіль і становив 95,5; 92,1 та 91,8 на 100 тисяч населення (норма  менше або дорівнює 65).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще одну лікарню у Харкові, де не хотіли працювати з коронавірусом, готують до відкриття

Показник із завантаженості ліжок з киснем виходив за межі норми лише один день — 1 листопада і становив 65,2%, тоді як має бути менше або дорівнює 65%.

Як писав KHARKIV Today, вся Україна перейшла у "жовту" зону епіднебезпеки 23 вересня. 10 жовтня у Харківській області встановили "помаранчевий рівень епіднебезпеки. Перехід Харківської області до "червоної" зони прогнозують кілька тижнів поспіль, проте регіон все ще залишається у "помаранчевій".