Харків не витрачає бюджетних грошей на підтримку бригад ТрО, — Forbes
У 2023-му році Харків мав найбільші доходи від військового ПДФО серед обласних центрів, але нічого не витрачав на підтримку місцевих бригад.
До таких висновків дійшли аналітики Forbes, які проаналізували бюджетні доходи та видатки всіх обласних центрів України. Київ не включили в аналіз через особливий статус столиці: окремої статті видатків на місцеву тероборону, як в інших містах, немає. Натомість є субвенція в державний бюджет на потреби оборони, яку в жовтні збільшили з 300 млн грн до 1,38 млрд.
Серед інших обласних центрів на першому місці за рівнем допомоги власним бригадам ТрО — Дніпро. У місті витратили 1 млрд 386 млн грн на підтримку трьох своїх бригад. На другому місці — Одеса (558 млн грн), на третьому — Житомир.
"Лише Житомир віддає перевагу обороні, а не благоустрою: 547 млн грн та 246 млн грн відповідно. Це становить 8,7% та 3,9% від видатків бюджету. Ще одне місто, Луцьк, фінансує оборону та благоустрій паритетно: 156 млн грн та 152 млн грн відповідно. Решта обласних центрів витрачають на благоустрій набагато більше", — відзначили аналітики.
У Харкові ситуація — прямо протилежна. У 2023 році місто отримало найбільше грошей від військового ПДФО — 4,6 млрд. На благоустрій витратили 972 млн, на свої 127-му та 113-ту бригади ТрО — ані копійки.
Як писав KHARKIV Today, наступного року через централізацію військового ПДФО бюджет Харкова втратить понад три мільярди гривень.
Як рахували?
Дослідники аналізували лише видатки бюджетів за статтями "Заходи та роботи з територіальної оборони" та "Інші заходи громадського порядку та безпеки".
Не враховувалися видатки на заходи з мобілізаційної підготовки населення, соціальне забезпечення та лікування ветеранів, відновлення від наслідків агресії, будівництво укриттів, фінансування муніципальних формувань з охорони порядку тощо, адже всі ці видатки не мають безпосереднього впливу на бригади ТрО, які перебувають на фронті. Також підтримка сил оборони могла бути включена в інші статті видатків і розмита серед видатків на інші, цивільні, потреби. Такі видатки також не враховувалися через неможливість визначити, яка саме частина коштів спрямовується на сили оборони.