Із харківської бригади ППО хочуть відправити 300 військових у піхоту

Авіаційних техніків, механіків та бійців мобільних вогневих груп з кількох бригад Повітряних Сил Оборони України планують перевести у піхоту.

На початку тижня військовослужбовці Повітряних сил публічно заявили, що авіаційних техніків та інших спеціалістів, які роками навчалися обслуговувати літаки, перекидатимуть у піхоту. Загалом йдеться про близько 2000 військових.

Близько 300 військових хочуть забрати із 164-ої радіотехнічної Слобідської бригади, яка дислокується на Сході України та захищає, зокрема, Харків. Про ці наміри повідомила журналістка, колишня комунікаційниця фонду "Повернись живим" Ольга Омельянчук.

"Наскільки мені відомо, загалом з ПвК "Схід" планують забрати понад тисячу військовослужбовців, і (!) третина з цих "понад тисяча" — люди, яких хочуть перемістити зі 164-ої радіотехнічної Слобідської бригади. Я свідома до того, що людей у траншеях, "норах", окопах і бліндажах треба міняти. І розумію, що «непопулярні рішення» щодо ПС — це буквально відповідь на провалену мобілізацію. І це розуміють також у самих Повітряних силах. Але найгірше навіть не те, що (хто уважний?) до раніше заявлених 6 тис. на переміщення з ПС буквально вчора ввечері додали ще 650. А те, що переведення, зокрема, у новостворені піхотні бригади стосуються не тільки ПС. Людей хаотично висмикують навіть із самих Сухопутні війська ЗС України, а ще, наприклад, із ВМС. Публічний розголос, на жаль, лише частково допомагає вирішити проблему: у підрозділах, що, як 114-та бригада тактичної авіації, відкрито говорять про ситуацію, вдається «відбити» людей і залишити їх на місцях. Але "квота" для "списків у піхоту" з цих бригад нікуди не зникає — її просто перерозподіляють на інші підрозділи, щоб, замість віддати 100 своїх, хтось віддав 200", — повідомила Ольга Омельянчук у Фейсбук.

Нагадаємо, 164-а радіотехнічна Слобідська бригада дислокується у кількох регіонах на Сході України, із початку повномасштабної війни її підрозділи виявили та супроводили понад 42 000 повітряних цілей противника (крилаті ракети, БПЛА, літаки, РСЗВ). У вересні 2023 року Харківський міський голова Ігор Терехов  відзначив бригаду та зазначив, що саме завдяки її роботі харків'яни сьогодні "відносно безпечно живуть та спокійно сплять".

Після розголосу у кількох бригадах у Повітряних Силах створили спеціальну комісію, яка вивчає стан справ стосовно переведення військовослужбовців Повітряних Сил в інші роди та види Збройних Сил України.

"Комісія працює з метою недопущення переведення військовослужбовців дефіцитних спеціальностей, що може суттєво вплинути на боєздатність підрозділів Повітряних Сил. Передусім це стосується, тих, хто експлуатує та обслуговує технологічну авіаційну техніку, техніку зенітних ракетних, радіотехнічних військ, фахівців РЕБ та інших спеціальностей, укомплектованих мобільних вогневих груп, а також військовослужбовців, які проходили навчання за кордоном на західні зразки озброєння. Було прийнято відповідні рішення щодо недопущення переведення військовослужбовців дефіцитних спеціальностей в інші роди та види Збройних Сил", — повідомили у Командуванні Повітряних Сил України.

Радіо "Свобода" писало, що брак людей на фронті змушує вище військове командування йти на непопулярні кроки, зокрема перекидати у піхоту фахівців з інших родів військ. У Генштабі це називають "вимушеним кроком".