Італійський художник зробить для Харкова символ миру та відродження
Скульптуру планують установити в одному зі знакових місць Харкова найближчим часом.
Італійський художник Мікеланджело Пістолетто зробить проєкт та подарує Харкову скульптуру, яка символізуватиме мир та відродження. Про це повідомили у Харківській міській раді з посиланням на зустріч харківського міського голови Ігоря Терехова з Мікеланджело Пістолетто та представниками Європейської економічної комісії ООН.
"Це надія, яку я хочу принести із міста Харкова усьому світу, бо ці конфліктні реалії належать не лише Україні. Ця скульптура нагадує людству про необхідність запобігання війнам. Йдеться не про реконструкцію, а про відродження суспільства, суспільства, в якому ніколи не має бути війни", — пояснив художник.
Як пояснив Мікеланджело Пістолетто, за основу він візьме символ, який є у його інсталяції "Відродження", встановленій перед штаб-квартирою Організації Об'єднаних Націй у Женеві. Це — твір зі 193 каменів, кожен із яких представляє країну-члена ООН.
У Харківській міській раді повідомили, що сторони домовилися про проєктування та створення скульптури в найкоротші терміни.
"Важливо, щоб цей символ відродження та миру було встановлено якнайшвидше. Думаю, це буде символічно не лише для Харкова, а й для усієї світової спільноти. Для цієї скульптури ми виділимо одне зі знакових для нашого мегаполіса місць", — сказав мер Харкова Ігор Терехов.
Як повідомляють на сайті ООН, інсталяція "Відродження" Мікеланджело Пістолетто була встановлена перед штаб-квартирою Організації Об'єднаних Націй у Женеві до 70-річчя ООН у 2015 році.
Вона складається зі 193 каменів. Кожен символізує одну країну, яка входить до складу ООН. Камені — великі та неотесані, на них висічені назви різних країн. Вони викладені у гігантську фігуру, що складається з трьох округлих елементів.
"Символ "Відродження" народився з математичного знака нескінченності, утвореного двома колами. Я додав між ними третє коло, щоб визначити межі світу, в якому ми живемо", — пояснював Мікеланджело Пістолетто.
Одне з кіл символізує мир природи, де людина народжується та з якою майже одразу починає боротися. Друге коло є сукупністю створених людиною артефактів і технологій, третє — об'єднує все це, уособлюючи світ, який начебто народився наново.
"У цьому світі природа та продукти людської діяльності гармонійно співіснують один з одним", — зазначили на сайті ООН.
Як писав KHARKIV Today, на площі біля станції метро "Арсенальна" у Києві з'явився новий артоб'єкт "Єднання", який до війни планували встановити до Дня міста у Харкові. Через обстріли у Харкові неможливо встановити скульптурну композицію.