Громади Харківської області можуть вирішувати, як працювати школам — Роман Семенуха
Педагогів просять вакцинуватися проти коронавірусу, щоб вони і їхні родини, а також учні були у безпеці.
З 1 вересня школи Харківської області почнуть роботу у звичному режимі. Однак як довго триватиме навчання у такому форматі — невідомо. Багато що залежить від співробітників сфери освіти, оскільки при посиленні карантину навчальні заклади зможуть працювати, якщо у них буде повністю вакциновано мінімум 80% персоналу. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Роман Семенуха в ефірі програми "Віддзеркалення".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які школи Харкова визнали кращими за результатами ЗНО-2021
За словами Семенухи, поки регіон у "зеленій" зоні, форму навчання можуть вибирати на місцях.
"Коли ми заходимо у "помаранчеву" —- у нас немає вибору. А поки ми перебуваємо у більш м'яких зонах карантину, все-таки є вибір у територіальних громад на свій розсуд вирішувати — дистанційна, змішана форма навчання або ті класи, або інші. Зараз ми плануємо повністю відкритися з 1 вересня у звичному режимі", — пояснив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації.
Не виключено, що через деякий час знову доведеться перейти на дистанційну форму навчання. Регіон готується до цього.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повернення до аудиторій. Як вчитимуться харківські студенти?
"Згідно з секторальними субвенціями, постановою Кабінету Міністрів, у Харківську область найближчим часом буде закуплено більше 3500 ноутбуків. Це саме для вчителів, для дистанційної форми навчання. Півмільярда гривень, прийнято рішення Кабінетом Міністрів для цифровізації. У Харкові, якщо з інтернетом все більш -менш, то дуже часто у нас є ситуація, коли ми йдемо на дистанційну форму навчання і не всі батьки, навіть ті, хто хочуть, можуть приєднатися до високошвидкісного інтернету. Очевидно, що дистанційне навчання передбачає такий інтернет. Тому дуже просто, 31 громада з 56 бере участь у конкурсі Міністерства цифрової трансформації. Близько 300 населених пунктів протягом року отримають швидкісний інтернет, за рахунок секторальної субвенції, що, як на мене, дуже-дуже добре. Це означає, що якщо ми підемо такими темпами, то за два -три-чотири роки ми закриємо більшу частину білих плям", — повідомив Роман Семенуха.