Дружина одного з гауляйтерів Харківщини проведе дев'ять років у тюрмі
Віта Стрижко разом із чоловіком, Андрієм Стрижком, перейшла на бік росіян під час тимчасової окупації Шевченкового. Після деокупації селища її чоловік виїхав, кинувши сім'ю.
Сім'я Стрижко у повному складі підтримувала окупаційну владу. Батько був "гауляйтером" Шевченкового, мати очолила відділ в окупаційній адміністрації селища, а син Михайло розміщував білборди з кремлівською пропагандою.
14 квітня Київський райсуд Харкова виніс вирок Віті Стрижко. Колишню друкарку Шевченківської селищної ради визнали винною у колабораційній діяльності та призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі на строк 9 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органах України строком на 14 років з конфіскацією усього належного їй на праві власності майна на користь держави, повідомив Харківський антикорупційний центр.
"За даними слідства, у травні 2022 року на вимогу російських представників Віта Стрижко зайняла "посаду керівника організаційно-інформаційного відділу" в окупаційній адміністрації в Шевченковому. "Очільниця" відділу вела документообіг, організовувала роботу з прийому документів для отримання виплат від країни-агресора. Крім того, жінка збирала дані щодо діяльності структурних підрозділів органу окупаційної влади та складала план їх дій на тиждень. Ще в судовому засіданні щодо обрання запобіжного заходу Віта Стрижко не вважала себе в чомусь винною. Сказала, що намагалась "допомагати людям". Суд відкинув її доводи, оскільки щонайменше четверо свідків підтвердили зайняття нею посади у незаконних органах влади", - повідомили в ХАЦ.
Михайло Стрижко чекає вироку в Україні, а от його батько, Андрій Стрижко, який демонтував на території селища пам’ятник учасникам АТО, зірвав герб України з місцевої адміністрації і брав участь у нарадах із головою так званої "Харківської військової цивільної адміністрації" на чолі з Віталієм Ганчевим заочно отримав вже три підозри, зокрема за колабораційну діяльність.
Як писав KHARKIV Today, жителі селища Шевченкове Куп'янського району — Андрій Стрижко, його дружина Віта Стрижко та секретарка селищної ради Надія Шелюг, - співпрацювали з окупантами. Андрій Стрижко вважав себе козаком і є прихильником Росії. 18 червня 2022 року слідчі заочно повідомили про підозру 46-річному Андрію Стрижку, який 14 червня зірвав герб України біля дошки пошани почесних громадян.
Андрій Стрижко до повномасштабної війни працював ковалем, з окупацією зробив стрімкий "кар’єрний стрибок", отримавши від Росії посаду "головного" у селищі.
"Он повесил "Знамя Победы" возле кузни. "Знамя Победы" — то, что было вознесено над Рейхстагом в 1945 году. Это, как бы, запрещено стало только с 2014 года. У нас его не было, он его, по-моему, нарисовал, это знамя", — розповідав про свого батька Михайло Стрижко.