До Харкова направлять додаткове обладнання для подолання дефіциту електроенергії

Минулий опалювальний сезон Харкову допомогли пройти когенераційні установки.

Минулий опалювальний сезон Харків подолав у тому числі завдяки установкам альтернативної генерації енергії.

Про це розповів Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков на брифінгу за підсумками візиту до Харкова міжнародної делегації — представників Данії, Швеції, Естонії та Франції. 

Однак перш за все, за словами урядовця, Харківщина потребує протиповітряного захисту.

"Регіон потребує не тільки фінансової й матеріальної підтримки, а перш за все протиповітряної оборони. Це питання номер один. Ми можемо що завгодно зробити, відбудувати, але ці атаки будуть продовжуватися до тих пір, поки місто не буде повністю захищене", — наголосив Кубраков.

За його словами, ще восени уряд почав з партнерами запровадження альтернативної генерації,

"Наприклад, завдяки проєкту енергетичної безпеки вже закуплено 91 когенераційну установку для 32 міст України. Ми зараз будемо дивитись на всі проєкти технічної допомоги, які працюють в Україні і будемо намагатись спрямовувати це обладнання яке закуповувалось, до Харкова. Тому що тут ситуація на сьогоднішній момент найбільш критична", — наголосив віце-прем’єр.

6 таких установок вже працюють в місті, Харків пройшов з ними опалювальний сезон.

"Сьогодні 2 установки забезпечують місто гарячою водою, і під час останніх обстрілів ці установки допомагали автономно надавати електрику та опалення мешканцям міста", — пояснив Кубраков. — Наша мета до наступного опалювального сезону зібрати необхідну кількість таких установок різної потужності. Ми на все будемо погоджуватись, на все будемо казати "так", ми гнучкі і будемо виходити із тих реалій, які можуть бути для опалювального сезону. Що стосується фінансування — посли подивляться, чим можуть допомогти".

Продовжується робота над зведенням та захистом енергетичної інфраструктури, а саме електричних підстанцій. Кубраков пообіцяв, що ці проєкти будуть продовжені, і будуть намагатись якомога більше таких об’єктів захистити до наступного опалювального сезону.

Продовжується співпраця з міжнародними партнерами щодо пошуку обладнання, яке допоможе місту для проходження цієї зими.

"Частина, впевнені, партнери допомужть, частина — віримо, найближчими днями-тижнями уряд розгляне рішення і надасть відповідне фінансування", — сказав Кубраков.

Паралельно розглядається питання поставки газотурбинних електростанцій.

"Розуміємо, що те, що було замовлено раніше, сюди перенаправимо, частину будемо додатково замовляти", — сказав міністр. 

Під час брифінгу начальник ХОВА Олег Синєгубов наголосив, що в області вже розпочали підготовку до нового опалювального сезону. 

"У нас є повне, чітке розуміння, які нові механізми ми маємо запроваджувати і по місту Харкові, і по населеним пуантам області для того, щоб організувати проходження опалювального сезону, стабілізувати ситуацію, щоб втримався наш енергетичний фронт Харківщини", — сказав Олег Синєгубов.

Як писав KHARKIV Today, Терехов пояснив, що заважає витримувати графіки відключень світла у Харкові. Місто потребує обладнання, яке не виробляють в Україні.