Чиновниця на Харківщині перейшла на бік окупантів, але хоче український атестат для доньки
Освітнім процесом в окупованій Борівщині керує чиновниця, яка працювала у селищній раді, а до цього — у районній державній адміністрації.
Кураторкою переходу на "російські стандарти освіти" від окупантів у захопленій Борівській громаді є Віта Василець. Про це стало відомо з власних джерел Харківському антикорупційному центру.
За інформацією Борівської селищної ради, окупаційна влада продовжує підготовку галузі освіти до роботи у новому навчальному році за російськими програмами та підручниками. Батьків дітей шкільного віку активно агітують подавати заяви на навчання у школах, начебто щоб попередньо порахувати кількість класів, необхідних підручників, вчителів тощо. Останнім часом на окупованій Борівщині помітно збільшилася кількість переселенців із педагогічною освітою, які згодні працювати у місцевих школах на умовах окупантів.
"Як вдалося дізнатися ХАЦ, керує освітнім процесом від окупантів Віта Василець, яка до початку вторгнення працювала головним спеціалістом відділу з питань гуманітарної політики селищної ради. До проведення децентралізації Віта Василець була керівником відділу освіти у Борівській РДА", — розповіли антикорупційники.
За їхніми даними, саме Василець організовує процес відправлення вчителів на навчання "за російськими стандартами".
"При цьому сама Василець шукає можливість отримати для своєї доньки український атестат, бо розуміє, що "папірці" окупантів не мають жодної юридичної сили", — поінформували у ХАЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знищення закладів освіти на Харківщині. Збитки сягають десятків мільярдів гривень
Там додали, на посаду директора школи від окупантів претендує Оксана Калмикова, яка викладала англійську мову та вела гурток "Розмаїття кольорів" у місцевому будинку дитячої та юнацької творчості.
Також, за даними джерел антикорупційників, до колаборантів долучилася заступник селищного голови Олена Шевелева, яка навчалася у Росії.
"На даний час, колаборанти намагаються вмовити мешканців громади, які залишилися на окупованих територіях, писати заяви на навчання дітей у школі "за російською програмою", — повідомили у ХАЦ.