Через "пробки" в Суецькому каналі до Харкова спізнюються кисневі бочки
Щоб запустити відділення в "чорнобильській" лікарні, кисневу бочку забрали в центральній районній лікарні в Змієві.
Харківські лікарні не можуть збільшити кількість ліжко-місць зі стаціонарним киснем. Причина — відсутність кисневих бочок і станцій. Поки в Харківській лікарні № 13 чекають субвенцію в розмірі 13 мільйонів гривень, в декількох лікарнях не можуть розпочати підключення кисневих трас через відсутність ємностей. Проблема виникла у постачальника. Чиновники Харківської обладміністрації прийняли рішення про передачу однієї бочки з області до міста.
"Вирішуємо питання на базі "чорнобильської" щодо траси з центральним киснем, передаємо кисневу бочку з одного з районів області, там стан пацієнтів дозволяє бути на концентраторах. Четвертого квітня судно зайде в порт і протягом наступного тижня бочки будуть. Дві для дитячої "інфекціонки", одна до "чорнобильської" лікарні. Щоб не втрачати час, бочку взяли в районі. У районах області трикубові бочки, у Вовчанському районі, Богодухівському", — повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
За словами чиновника, до кінця дня бочка буде підключена. Хоча в Зміївській лікарні KHARKIV Today повідомили, що бочку "ще ніхто не забрав".
Раніше директор "чорнобильської" лікарні Ірина Пирогова повідомляла, що додатково буде підключено 50 точок зі стаціонарним киснем.
Як повідомляв KHARKIV Today, 17 березня в Харківському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення будівельна бригада почала обладнувати додаткові кисневі точки. Сьогодні в "чорнобильській" лікарні є 150 ліжок для хворих коронавірусом, більшість з них з киснем. Після закінчення всіх робіт кількість кисневих ліжок збільшиться до 136.
Проблема в Суецькому каналі виникла 23 березня через те, що контейнеровоз Ever Given під панамським прапором прямував з Китаю до Нідерландів і сів на мілину в найвужчому місці каналу. 29 березня судно вдалося зрушити з місця, рух суден відновився.