Атестація скасовується. Як харківські 9-класники будуть випускатися зі школи

Педагоги вважають, що на карантині школярі стали гірше вчитися.

Другий рік поспіль у школах скасовують Державну підсумкову атестацію. На думку педагогів, від цього постраждають знання дев'ятикласників, а ось на учнях 4-х класів новація не відіб'ється.

Черговий карантин і чергове скасування атестації. Батьки четвертокласників радіють, а ось серед учнів 9-х класів думки розділилися. Багато з них готувалися до атестації, тому що хотіли потренуватися перед ЗНО.

ЗНО без тренувань

Школярі відправляються на канікули на невизначений час, це означає, іспитів не буде. Четвертокласників переведуть до п'ятого класу, а дев'ятикласників — до десятого без атестації, як і  минулого року.

Скасування державної перевірки знань в 4-х класах не викликало обговорень ні серед школярів, ні серед педагогів. Багато вчителів вважають, що державна перевірка не так вже необхідна випускникам молодшої школи.

"Для них атестація — це, швидше, моніторинг рівня знань і компетенцій, які є у дитини в кінці четвертого класу. Не варто її порівнювати з атестацією дев'ятикласників і, тим більше, ЗНО. Для дітей 4-го класу скасування атестації — це нормально і очікувано", — вважає директор харківської спеціалізованої школи №11 Світлана Проценко.

За її словами, під час атестації випускники 4-го класу зазвичай підтверджують свої річні оцінки.

Для 9-класників все не так однозначно. У випускників під час атестації є шанс виправити свою річну оцінку і краще підготуватися з певних предметів перед переходом до старшої школи. Зараз одні дев'ятикласники радіють можливості перейти з 9 до 10 класу без зайвих нервів і підготовки до іспитів, інші, навпаки, шкодують, тому що втратять можливість потренуватися перед ЗНО в 11 класі. Багато учнів з вересня готувалися до атестації і займалися з репетиторами.

Рівень знань впав

У часи до карантину результати держатестації враховувалися при вступі до коледжів, технікумів і училищ. В останні два роки установи середньої спеціальної освіти приймають абітурієнтів без них, на основі середніх оцінок в атестаті і власних іспитів.

Педагоги з коледжів скаржаться: від сидіння на карантинах і "дистанційці" рівень знань абітурієнтів минулого року був нижчим, ніж в попередні роки.

"Ми бачимо, що під час карантину дуже різко знижується успішність, насамперед на це впливає не відсутність атестації, а дистанційна освіта", — розповіла KHARKIV Today заступник директора Куп'янського медичного коледжу Лариса Поєдинцева.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До 10 класу візьмуть не всіх? Харків готується до реформи шкіл

Багато коледжів, як і університети, не покладаються на знання, отримані на "дистанційці", і самі готують собі абітурієнтів на підготовчих курсах. Форма навчання на них в останній рік, як правило, змішана: в аудиторіях і онлайн.

"Я вважаю, будь-які контрольні заходи повинні бути, вони стимулюють дитину отримати кращу оцінку, щоб отримати гарне свідоцтво. Діти повинні вчитися захищати свої знання. Ми набираємо групи підготовчих курсів, більше дев'ятикласників, і там вчимо їх і контролюємо рівень знань", — говорить заступниця директора Коледжу переробної та харчової промисловості Ольга Бондаренко.

Зовнішнє незалежне тестування для випускників 11 класів не скасовують. Реєстрація закінчилася 5 березня, перший тест з хімії має відбутися 21 травня, останній, з географії — 15 червня. У минулому році через епідемію і розтягнуті канікули навчальний рік продовжили і ЗНО перенесли на липень. Не виключено, що і цього року історія повториться.

Автор: Олена Павленко