355 мільйонів на відбудову ліцею на кордоні Харківської області з Росією: тендер таки провели

У селищі Слатине зруйнований єдиний ліцей.

Раніше було вирішено відтермінувати реконструкцію ліцею через безпекову ситуацію, проте тендер провели.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області провела аукціон щодо реконструкції Слатинського ліцею (селище Слатине, Дергачівська громада). В аукціоні узяв участь один учасник — консорціум "Білдінг Груп", який запропонував провести ремонтні роботи за 355 401 000 гривень, тепер очікує підписання угоди. Компанія входить до оточення ексрегіонала Анатолія Денисенка. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Від селища Слатине до кордону з Росією трохи більше десяти кілометрів. Раніше у ліцеї вчилися діти із кількох сіл поблизу, але після деокупації тут майже немає сімей з дітьми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олег Синєгубов показав бомбосховище неподалік Харкова

Як зазначив Антикорупційний центр, у кошторисі є завищення цін. Зокрема, фарбу Ceresit IN57 планують купляти по 301 гривні за літр, тоді як на ринку її можна придбати за 190 гривень. Ще одна фарба, Ceresit IN56, обійдеться у 450 гривень за літр, сам виробник пропонує по 321 гривні. За самовирівнювальну суміш Ceresit СN 69 сплатять 22,88 гривні (кілограм), на ринку вона коштує 15,2 гривні. Тільки на цій суміші можуть переплатити більше ніж 1,3 мільйона гривень. Завищення є й на бетоні.

"Цікаво, що ціни на бетон у розрахунковому кошторисі виявились вищі за ті, що вказані у довідці торговельно-промислової палати, яку використовували для розрахунків. Так, у довідці ТПП максимальна вартість бетону В7,5 (М100) становить 3600 гривень за кубічний метр із ПДВ. У розрахунку зазначено 4100 гривень за кубічний метр без ПДВ. Бетон В 25 (М 350) порахували по 5110 гривень без ПДВ та доставки, хоча харківський виробник відпускає такий бетон по 3300 гривень за кубічний метр. І це вже переплати на суму понад мільйон гривень лише на бетоні", — пояснив ХАЦ.

Завищені ціни виявили також на спортивному покритті для майданчика, саджанцях японської спіреї, лавах, лінолеумі, обладнанні. Наприклад, за саджанці хочуть сплатити понад 170 000 гривень, кожний — по 360 гривень, тоді як такі продають по 120 гривень, є ціни у розмірі від 50 до 60 гривень. Ігрові комплекси виявилися удвічі дорожчими за ринкові ціни (на "Палац принцеси" витратять 400 000 гривень, "Жучок" — 197 000 гривень).

Раніше заступник голови Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов повідомляв, що у 2024 році проводити ремонтні роботи у Слатинському ліцеї не будуть, тендер відтермінують на 2025 рік, доопрацюють та перерахують кошторис. Це пов'язано із безпековою ситуацією та неможливістю проводити навчання за партами. Проте потім голова ХОВА Олег Синєгубов сказав, що рішення щодо початку робіт у ліцеї буде ухвалювати Служба відновлення, оскільки це не тендер ХОВА.

За словами начальника Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області Андрія Алексєєва, доцільність відновлення ліцею у Слатиному є відповідальністю Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України та Кабміну, проте наразі через безпекову ситуацію проводити реконструкцію не можна. Тому Служба відновлення надіслала звернення до Держагентства відновлення, в якому пояснила потенційні ризики. При цьому, зупинити проведення тендеру не могла.

"Але в одноосібному порядку регіональне управління Служби не могло зупинити процедуру тендеру, і якщо ситуація дозволить почати роботи, то введення в експлуатацію заплановане аж на 2025 рік. Поки що на порядку денному стоїть питання з консервацією будівлі ліцею", — пише ХАЦ із посиланням на Андрія Алексєєва.

Певні завищення цін у Службі відновлення визнали, проте зазначили, що проєкт замовляли не вони, а департамент капбудівництва ХОВА. Угоду за неринковими цінами обіцяють не підписувати.

"На етапі підписання договору з підрядником ми вимагаємо, щоб він ставив у кошторис ринкові ціни, згідно з нашим моніторингом. Якщо вони відмовляються це робити — ми договір не підписуємо”, — пояснив Алексєєв.