Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

03 червня, 2020 - 18:25

Харків'ян запрошують патрулювати ХТЗ

Фото: Рота патрульной службы полиции особого назначения "Схід" ГУ Нацполиции в Харьковской области
Спецпідрозділ Нацполіціі оголосило набір кандидатів для патрулювання найбільш кримінальних районів міста.

Зараз підрозділ патрулює два райони в Харкові з несприятливою криміногенною ситуацією. Поліцейські борються з закладниками, безакцизним тютюном і наливайками.

Рота патрульної служби поліції особливого призначення "Схід" Головного управління Національної поліції в Харківській області оголосила набір співробітників для патрулювання міста. Зараз в підрозділі налічується 89 осіб, планують набрати ще 15 співробітників. Про це повідомив KHARKIV Today командир роти Дмитро Балабанов.

"Наш підрозділ знаходиться в структурі Нацполіціі. Кандидати можуть бути цивільними. Вони повинні підходити за своїми фізичними характеристиками, виконувати певні нормативи, знати закони України, зокрема ті, що стосуються Нацполіціі, Конституцію України. Штатна чисельність підрозділу сьогодні — 89 осіб. Плануємо набрати близько 10-15 осіб", — розповів Дмитро Балабанов.

Зараз підрозділ зосереджено в Харкові. З 1 червня співробітники патрулюють Індустріальний і Немишлянський райони через несприятливу криміногенну ситуацію, до цього замість Індустріального був Слобідський. Вони займаються викликами підвищеної небезпеки. Патрулювання проходить цілодобово, співробітники виходять на зміну по 12 годин.

"Робиться аналіз штабом області і генералу інформацію доносять —- де більше криміногенна обстановка, які райони міста треба посилити нашою присутністю. На підставі цього аналізу генерал області Сокуренко розставляє сили по місту. І в даний момент, з 1 числа, ми несемо службу в Немишлянському і Індустріальному районах. до 1 червня у нас був Немишлянський і Слобідський райони. Тобто ми просто з 1 числа перемістилися зі Слобідського району в Індустріальний, тому що, наскільки я розумію, там більш криміногенна обстановка, — пояснив командир роти. — Ці два райони міста ми обслуговуємо екіпажами автопатруля. У нас в підрозділі свій екіпаж у складі трьох осіб. Це бронегрупа, тобто посилена група. Ми в цих районах обслуговуємо виклики підвищеної небезпеки. Це — загроза зброєю, вибухи, вибухівка, загроза життю, викрадення, розбійні напади. тобто там, де патрульна поліція не може застосувати свої службові навички. У нас є шоломи класу кулезахисних, бронежилети 4 класу. Вони у нас всі з автоматичною зброєю".

Щоб взяти участь в конкурсі на зайняття посади в роті, потрібно зателефонувати — 073-102-20-14. Після співбесіди по телефону пройде особиста зустріч з групою кадрового забезпечення поліції. Фізичні дані кандидатів будуть перевіряти в спортзалах. Набір триватиме до кінця червня. Після чого проведуть конкурс.

"До кінця червня ми будемо збирати інформацію про кандидатів. На початку липня я буду рапортувати начальнику про виконану роботу і повідомляти кількість кандидатів, які хочуть до нас вступити на службу. На підставі моєю інформацією буде прийматися начальником області рішення про проведення конкурсу", — пояснив Дмитро Балабанов.

Зараз рота активно бореться з розповсюджувачами наркотиків, безакцизним тютюном з "ДНР", Росії, а також з наливайками. Одним з останніх відомих випадків стало затримання закладників у Немишлянському районі, коли порушнику куля відскочила рикошетом в сідницю.

"Хлопці за орієнтуванням вирахували закладників, почали їх затримувати, ті збили на машині одного з наших співробітників. Наші застосували вогнепальну зброю для зупинки транспортного засобу і рикошетом куля в сідницю водієві потрапила. Підстрелили закладника", — розповів командир.

Він звернувся до харків'ян з проханням повідомляти в поліцію про закладників.

"Місто вже захлинається від цієї проблеми. Але такі виклики не надходять. Ми закликаємо людей не боятися, дзвонити на "102", якщо є підозра про закладника, щоб ми могли адекватно на це реагувати", — підсумував Дмитро Балабанов.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.