Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

22 червня, 2020 - 11:18

"Харківські тепломережі" знижують тарифи на тепло і гарячу воду

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Тарифи на тепло зменшили для всіх категорій споживачів на 13-19% і встановили єдиний тариф — 1100 гривень за гігакалорію.

Тарифи на тепло зменшили для всіх категорій споживачів на 13-19% і встановили єдиний тариф — 1100 гривень за гігакалорію.

22 червня комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" онлайн провело обговорення нових тарифів. На Zoom-конференції були присутні заступник харківського міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко, гендиректор "ХТМ" Сергій Андрєєв, перший заступник директора "ХТМ" Сергій Голик, головний інженер Олексій Лука, заступник гендиректора Марина Магомедова.

"12 червня на своєму сайті опублікували повідомлення та обґрунтування про встановлення нових тарифів, постачання тепла та гарячої води для населення. До 21 червня приймалися зауваження. Через поширення коронавірусної інфекції підприємство проводить відкриті обговорення в режимі онлайн", — сказав Андрєєв.

За словами Магомедової, на формування тарифів вплинули кілька факторів, основний — зниження вартості газу.

"Діючі тарифи були визначені шляхом коригування витрат в 2012 році. За цей період відбулися зміни. Вони коректувалися в частині газу, теплової енергії і в зарплати. За цей період відбулися зміни в законодавчій базі, порядку формування тарифів, які встановлює НКРЕКП. На необхідність установки нових тарифів на тепло і гарячу воду вплинуло зменшення обсягів виробництва, транспортування тепла (майже на 1 мільйон кілокалорій). Це пов'язано з кліматичними змінами, збільшенням температури повітря за останні п'ять років, встановленні лічильників на будинках в місті Харкові. Зменшення вартості природного газу, за травень сума склала 2275, 72 гривні за тисячу метрів кубічних, по лютому взята вартість газу — 3948 гривень. Зменшення склало 37,2%", — сказала Магомедова.

Тарифи підтримали всі учасники обговорення.

"Ми підтримуємо цей тариф і всі його складові. Я прошу звернути увагу на ту зарплату — 17 400 гривень середня зарплата, це дасть нам можливість конкурувати на ринку праці з "Харківобленерго",  газорозподільними компаніями. Той дефіцит кадрів, який складає близько 30%, не дає нам можливості нормально, динамічно розвиватися. Та зарплата, яка тут відображена, її потрібно залишити. Я думаю, що НКРЕКП піде назустріч і прийме тариф. Тариф збалансований, його потрібно приймати", — сказав віце-мер Руденко.

Андрєєв оголосив, що тарифи прийняті, заперечень і пропозицій не було. Тепер їх має затвердити національний регулятор НКРЕКП. Дата, коли ці тарифи почнуть діяти, не називається: якщо встигнуть затвердити в Києві, то вже з початком опалювального сезону.

Скільки пропонують платити:

за тепло 1 100 гривень за гігакалорію (зараз 1 268 грн)

за гарячу воду 80.00 гривень за кубометр (зараз 93.22 гривні при наявності рушниковисушувача і 86.32 грн без нього).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.