Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

15 липня, 2020 - 14:48

"Харківські тепломережі" заплатять дніпровському вузу мільйон гривень

Суд задовольнив позов дніпровського вузу і зобов'язав "ХТМ" заплатити гроші.

Співробітники вузу обстежили технічний стан димових труб, але грошей від "ХТМ" так і не отримали.

Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" зобов'язали заплатити понад мільйон гривень за несплату послуг з технічного нагляду Придніпровській державній академії будівництва та архітектури. Про це стало відомо з відповідного рішення суда. 

Слідчі встановили, що "ХТМ" і вуз уклали договір в травні 2019 року. Згідно з документом, співробітники академії повинні були обстежити будівлі і споруди (димові труби) "Тепломереж", визначити їх фактичний технічний стан, зробити звіти і скласти техпаспорти, а замовник  — розплатитися за послугу.

"Всі акти наданих послуг були належним чином оформлені виконавцем і підписані без зауважень замовником і є необхідною юридичною підставою для їх повної оплати. Однак відповідачем (прим. — "ХТМ") не здійснено оплату послуг в повному обсязі, в зв'язку з чим утворився борг в розмірі 904 109,60 гривні", — сказано в рішенні суду.

З цієї суми 87 034,09 гривні становить пеня, 6187,60 гривні — інфляційні витрати і 9050,92 гривні —3% річних. Суд повністю задовольнив позов академії і зобов'язав "ХТМ" заплатити гроші.

За словами начальника науково-дослідної частини Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Анатолія Титюка, питання намагалися врегулювати "мирним шляхом". Вуз кілька місяців писав "Харківським тепломережам" перед тим як подати позов до суду.

"Наш вуз знаменитий серед інших вузів — у нас споконвіку дуже багато госпдоговірних робіт. Великі обсяги. Ми, як правило, займаємо 1-3 місце по Україні. Надаємо послуги народному господарству за такими роботами, як обстеження, проектування. Коли "Тепломережі" виставили на тендер таку роботу, ми відгукнулися, виграли його. Звичайно, не знали, що так все це буде сумно і справа дійде до суду. Зараз дуже поширена ситуація. Причини цього можуть бути різні. Наприклад, одна з причин — коронавірус. Наприклад, проблеми з "Енергоатомом". Але ми давні компаньйони, не подаємо до суду.  А тут ми подали до суду, тому що попередньо отримували різні відмовки в листах. Зрозуміли, що просто замовник веде себе безсовісно в якійсь мірі. Я вже мовчу, скільки витрачено людських, матеріальних ресурсів на цю роботу. Десь з минулого літа активно листування велося, потім — вересень, жовтень", — сказав KHARKIV Today Титюк.

Він додав: гроші "Харківські тепломережі" ще не перерахували, при цьому апеляцію теж не подавали.

Як писав KHARKIV Today, в минулому році "Харківські теплові мережі" оштрафували на півтора мільйона гривень.

У Головному управлінні Держпраці в Харківській області довели в суді, що 13 чоловік фактично працювали в "ХТМ" на посадах, які були вакантними, а з людьми укладали договори підряду.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.