Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

30 жовтня, 2020 - 10:31

Доступ до реєстру декларацій відновили: НАПК зможе перевірити переможців на виборах в Харкові

Національне агентство по запобіганню корупції проведе спецперевірки.

Через рішення Конституційного Суду доступу до декларацій не було два дні. 

30 жовтня в Україні відновили публічний доступ до Державного реєстру декларацій. Це дозволить перевірити переможців на місцевих виборах. Про це повідомили в Національному агентстві по запобіганню корупції.

"На виконання розпорядження НАПК відновило публічний доступ до Реєстру. Прийняте рішення дозволить Національному агентству проводити спеціальні перевірки і розблокує призначення до органів влади і місцевого самоврядування",  — пояснили в НАПК.

При цьому, в Агентстві відзначили: антикорупційна система продовжує перебувати на паузі через рішення Конституційного Суду. Розглядати заяви про корупцію, залучати до відповідальності суддів, прокурорів і народних депутатів, а також перевіряти звіти політичних партій НАПК не може.

Нагадаємо, 27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний Суд України визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. З 28 жовтня Національне агентство по запобіганню змушене було в зв'язку з цим рішенням закрити реєстр електронних декларацій. Під загрозою було призначення переможців місцевих виборів без перевірки НАПК.

Як писав KHARKIV Today, Європейський Союз заявив про те, що серйозно стурбований рішенням Конституційного Суду України про скасування перевірки електронного декларування і воно може стати підставою для тимчасового скасування дії безвізового режиму.Президент України Володимир Зеленський зібрав термінове засідання Ради національної безпеки і оборони України, де Кабмін доручив НАПК відновити доступ до декларацій.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.