Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

18 вересня, 2020 - 12:15

Через черги в Харківському лабцентрі тести на коронавірус обробляють в інших областях

Для досліджень не могли закупити витратні матеріали.

Приріст хворих коронавірусом в Харківській області пов'язують не тільки з тим, що збільшилася кількість тестів, але і з тим, що почали тестувати зразки, які з технічних причин не могли досліджувати вчасно.

Для прискорення тестування частину зразків, які перебували в черзі, передали на тестування до інших областей та інших лабораторій Харкова. Про це повідомив заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух.

"У залишках в лабораторному центрі було виявлено 2800 зразків, які перебували в черзі. Сьогодні прийнято ряд рішень, частину цих зразків передано до інших областей для того, щоб прискорити це тестування і також частину цих зразків зараз допомагають нашому лабцентру провести тестування лабораторії, які знаходяться в обласній дитячій і дорослій інфекційних лікарнях. Тому кількість тестувань зростає, відповідно, ми ще підтягуємо ті зразки, які фактично у нас накопичувалися в попередньому періоді. Власне, я думаю, це теж абсолютно пов'язано з цим відсотком [великої кількості нових підтверджених випадків — ред.]. З 2800, якщо я не помиляюся, на 1000 зразків ми вже підігнали цю чергу", — пояснив він.

Причиною черги чиновник назвав те, що у постачальників не було витратних матеріалів, і виділяти РНК-вірус (це потрібно для першого етапу тестування) доводилося вручну.

"У попередній період лабораторний центр не зміг закупити витратні матеріали для станцій автоматичного виділення через їх відсутність. У них були гроші, але настільки зараз інтенсивно вони розбираються, їм довелося певний час очікувати на поставку. Відповідно, якщо ми говоримо про автоматичні станції, вона приблизно за годину може виділити 96 зразків. Якщо вона не працює, тоді це потрібно робити вручну — на години збільшує саму безпосередньо роботу. Тому кількість досліджень, відповідно впала", — уточнив Пастух.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківської області прогнозують знову "помаранчеву" зону

Заступник Кучера додав, що зараз витратні матеріали є, їх вистачить до початку жовтня.

"На даний момент лабораторний центр отримав вже забезпечення на 30 тисяч досліджень, і якщо ми будемо щодня проводити близько двох тисяч досліджень, сам лабораторний центр, він проводить 1200-1300 досліджень зараз, то ми забезпечені на 15-20 днів зараз спокійно. Вчора про це говорили в Міністерстві охорони здоров'я і там повна підтримка, що протягом тижня, десяти днів, лабораторний центр повинен отримати запас для того, щоб ми більше не опинилися в подібній ситуації", — розповів він.

Нагадаємо, два дні поспіль в Харківській області виявляють більше хворих, ніж в будь-якому іншому регіоні України. Сьогодні, 18 вересня, коронавірус підтвердили у 364 чоловік, 17 вересня — у 390 осіб.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.