Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

Україна внесла Естонію до "чорного списку" офшорних зон

Глава правления Майдана иностранных дел

Ось у нас часто прийнято проблеми, що виникають з сусідніми державами, обговорювати в контексті "як же це наші дипломати таке прогледіли"?

Між тим дипломати часто просто не мають і не можуть мати жодного стосунку до виникнення проблем, дізнаються про них зі ЗМІ, і можуть хіба очима кліпати.

Свіжий приклад - Естонія.

Виступаючи на семінарі, присвяченому деокупації Криму, міністр закордонних справ Естонії довго і переконливо розповідав як його країна підтримує нашу (а ну, подивіться по світу, чи багато де очільники зовнішньополітичних відомств ходять на подібні семінари?!) Міністр коментував усі найважливіші питання. Навіть про спроби повернути в ПАРЄ Росію заявив: ми повністю підтримуємо Україну, адже не можна ставити на терези питання принципу поваги до суверенітету і територіальної цілісності та бюджет організації.

Потім обличчя естонця змінилось:

- Але, на жаль, я не зможу оминути це питання. Цілком несподівано для нас Україна внесла Естонію до "чорного списку" офшорних зон. Ми не знаємо, що в нашому законодавстві могло підштовхнути Україну до подібного висновку? Але найнеприємніше для нас, що це сталось без попередження і консультацій з нами. Україна позбавила нас можливості зреагувати, підготуватися чи надати пояснення. Це, звичайно, матиме негативний ефект для ділових зв'язків, і не відповідає характеру і духу відносин між нашими державами.

У перекладі на людську це могло би прозвучати десь так:

- Ну, що ви, українці, за му..ки такі? Ми заради вас готові до хрипоти сваритися зі своїми союзниками, не маючи від цього нічого, окрім головного болю, а ви не вважаєте за потрібне навіть поговорити з нами перед тим як цілком безпідставно стукнути нас по голові!

А таки му..ки. Бо тільки му..ки під час війни не дбають про союзників і друзів. Тим більше, якщо друг - член ЄС і НАТО! Чи нам торгівля з Естонією байдужа на тлі росту товарообороту з Росією? А ось в Естонії торгівля з РФ не росте...

Чи це просто вияв великодержавного му..ва - навіщо про щось консультуватися з країною, яку ледь видно на карті світу? Але ж за підтримкою і в ЄС, і в НАТО ми ж до них прибіжимо дуже скоро. Ну, наприклад, тоді, коли через корупцію у нас безвіз забиратимуть...

Хочеться вірити, що це все ж таки проблема му..тва нашого держапарату, коли дуже крутий професіонал в мінфіні, який пише проекти урядових рішень, просто чхати хотів на думку інших відомств. Хочу вірити, що МЗС України не міг завізувати подібне рішення щодо Естонії. Бо якщо міг, то.....

А наразі українські дипломати кліпають очима. Ну, бо як ти поясниш в світі феномен му...тва української влади?

Оригінал: Богдан Яременко/Facebook

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.