"Якщо вибори будуть, ми отримаємо ще одне Придністров'я": реакція соцмереж на підписання "формули Штайнмайєра"
1 жовтня українське суспільство отримало чергового "ляпаса". Президент України Володимир Зеленський вийшов на прес-конференцію і підтвердив, що Тристороння контактна група у Мінську досягла згоди в імплементації "формули Штайнмайєра".
Тіє ж ночі у кількох містах України почалися акції протесту з одним лише поcиланням "Ні - капітуляції на умовах Росії". В соціальних мережах продовжують коментувати ризики, які загрожують Україні.
"Президент сказав про червоні лінії, але він не розтлумачив мені та іншим громадянам, якими вони є в межах його картини світу. Є понятти гнучких цінностей, як і гнучких червоних ліній. Це візантійська система прийняття рішення, яка притаманна РФ і від якої дуже хочеться відступити на безпечну відстань в Україні. Якщо ми не маємо плану з деталями, запобіжниками, гарантіями, етапами, то ми заплатили занадто дорогу ціну за формулу, яка з юридичної точки зору є нікчемним документом. Якщо ж наші державники осяяні реалістичним планом дій, який поверне в Україну без втрати суб'єктності, то я буду аплодувати стоячи цим мудрим і сміливим людям, навіть, коли натовп кидатиме в них гнилими помідорами. Повірте, миротворці, то не ті, кому плещуть в долоні, або дякують. На жаль. Ціна миру для політика - його політична смерть", - голова "Опори" Ольга Айвазовська."Сьогоднішній підписаний документ так званої «формули Штайнмайєра» - це шлях до війни, а не до миру. Суспільство має побачити оригінал цього документу. Це важливо! Найстрашніше те, що Україна пішла за сценарієм Кремля. Не йдеться про вирішення безпекового блоку, а йдеться про вибори, тобто про легітимізацію сьогоднішньої влади на окупованій території. Поки що ці домовленості не мають правового характеру і не можуть трактуватися, як злочин! Тому я закликаю Президента Зеленського на Норманді відмовитись від схвалення цього документу аби не повторити долю Януковича. У разі якщо вибори будуть проведені, ми отримаємо ще одне Придністров‘я. Особливість ситуації полягає в тому, що цей конфлікт не заморозиш, бо постачання зброї з сусідньої РФ йде регулярно. В середині України можна прогнозувати загострення ситуації, але ніхто не знає чим може закінчитися цей конфлікт", - екс-представник ТКГ Роман Безсмертний.
"Головне питання, яке хвилює всіх: що буде з нашим кордоном на Донбасі? Зараз час для чіткої та консолідованої позиції, яка буде однозначною: український кордон має перебувати під українським контролем по всій території суверенної України. А тоді ми будемо проводити вибори, ніяк інакше", - народний депутат, - лідер "ОЕ" Святослав Вакарчук.
"Декілька років українцям брехали, що підписані мінські домовленності в 14-15 роках - це мир. Насправді ж підписали капітуляцію. Сьогодні підписана Кучмою так звана формула Штайнмайєра - легітимізація новою владою шляху капітуляції. Під яким соусом це подають - не має значення. Безумовно де-юре все ще залежить від рішень Верховної Ради. Бо Саме Рада буде ухвалювати закон про вибори на окупованих територіях і про порядок особливого статусу окремих територій Луганської та Донецької областей. Але спроможність цієї каденції Ради дає обмаль такої надії. Вибори, Амністія, легалізація бойовиків, легалізація «громадянського конфлікту» і найголовніше «особливий» статус окупованим територіям - сьогодні це підписано Кучмою. Росія тріумфує. Це не просто капітуляція - це початок втрати суверенітету. Наслідки спрогнозувати важко. Завтра вже наступило. Одного ранку ми й не помітимо як прокинемося в Малоросії", - екс-нардеп ("Самопоміч") Роман Семенуха.
"Символічно, що Харківські угоди були підписано 21 квітня 2010. 21 квітня 2019 - перемога Зеленського на президентських виборах. Історія повторюється двічі: перший раз у вигляді трагедії, вдруге - у вигляді фарсу. А Ви готові до Харківських угод - 2? В 2010 це теж було «перемогою», звісно, не українською перемогою", - екс-міністр Володмир Омелян.
"Схвалення формули Штайнмаєра в умовах, коли сторони абсолютно протилежно трактують умови для проведення виборів на окупованих територіях може стати як причиною чергового загострення ситуації, так і можливістю для «тихої капітуляції» команди Зеленського перед Кремлем. А це означатиме, що більшість українців на чолі з президентом - як це вже неодноразово було в історії - проміняє перспективи державності на перспективи примарного миру з колишньою метрополією. І в підсумку знову зробить Україну частиною Росії", - політичний журналіст Віталій Портніков.
"Не може бути «особливого статусу» для будь-якої території, окрім Криму. Ніколи. І за пунктами президентських тверджень:«Повернення наших громадян є пріоритетом.»
Звідки Президент повертає наших громадян? Він не знає чому їх потрібно повертати?
«Досягнуто домовленості про початок розведення військ.»
Про розведення чиїх військ домовляється Президент?
«Я особисто гарантую місцевому населенню у Петрівському та Золотому, що ви будете захищені і відвід військових ніяк не вплине на вашу безпеку.»
В який спосіб Президент гарантуватиме безпеку? Стоятиме на лінії розведення?
«Про найбільшу «страшилку» останніх тижнів – формулу Штанмаєра…»
Президент не знає, що формула Штанмаєра – це перефразована формула Путіна?
«Закон про особливий статус Донбасу починає діяти за умови, коли там відбудуться місцеві вибори … після публікації звіту ОБСЄ, що відбулися вибори за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.»
Президент не знає, що під прикриттям ОБСЄ на окупованих територіях діють проросійські агенти? І тим, хто нас вбивав Президент, як покарання, також дасть право голосу? І бурятам?
«Ніяких виборів під дулом кулеметів не буде і не може бути.»
А кулемети куди подінуться? Президент їх сам позбирає чи сподівається, що вони згинуть, як «роса на сонці»?
«Закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. буде новий закон, який розроблятиме парламент у тісній співпраці та публічному обговоренні із суспільством. …. Саме тому немає і не буде ніколи ніякої капітуляції. Ніякої…»
Президент так примітивно уникає відповідальності за рішення Глави держави і Верховного головнокомандувача?
«Ми говоримо про місцеві вибори на окупованих територіях. Но, коли там будуть вибори, вони вже будуть не окупованими.»
Президент не знає, хто ж їх звільнить від окупації? Чи він вірить, що окупант «як роса на сонці» згине разом з кулеметами?", - екс-віце-спікерка Оксана Сироїд.
"Вибори на нині окупованій території Донецької та Луганської областей. Це дуже проста історія. Є лінія розмежування, умовний адміністративний кордон. В разі, якщо пройдуть вибори, цього кордону не буде. Але цей шматок території не буде українським, це все одно буде бандитським, проросійським шматком території, проте де-юре він буде українським, адже кордону не буде. Фактично, ми приєднуємо до себе бандитський регіон і беремо на себе обов’язки з його фінансування", - народний депутат ("Голос") Сергій Рахманін."
"На формулу Штайнмаєра погодилися. Очікувано. Тобто російську умову щодо проведення Нормандської зустрічі виконали. Теж очікувано. Текст ми не бачили, але схоже, що вибори мають бути В ЦІЛОМУ вільними та чесними. Тобто Росія їх зробить не вільними і не чесними. І взагалі не виборами. Вільні і чесні вибори – це не тільки відсутність російських військ і техніки на окупованому Донбасі. Це також повне роззброєння і забезпечення безпеки. Питання – ким, як та коли? Це повний контроль нами та/або міжнародною спільнотою над безпекою на всій території окупованого Донбасу і всій ділянці українсько-російського кордону. Це повна участь всіх українських ЗМІ та політичних партій. Це також участь тимчасово переміщених осіб. Це організація виборів нашою ЦВК, можливо спільно з міжнародною адміністрацією. Це функціонування українських судів і ще багато всього. Відповіді на всі ці питання мають бути чіткими і однозначними. Інакше легітимність цих виборів ніколи не буде визнана. Для всіх інших, навіть для наших друзів, це проблема, яку необхідно вирішити. Для нас – питання нашого існування як єдиної та соборної держави", - екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін."Партія «Батьківщина» вважає «формулу Штайнмаєра» неприпустимою для України, а її підписання в Мінську - прямою загрозою національній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету нашої країни. Ми звертаємося до президента з проханням терміново зібрати лідерів парламентських фракцій і детально пояснити, що підписано в Мінську та на які дії надана згода", - лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко.
"Это черный день в истории страны. Де-факто, мы добровольно капитулировали. В долгую. Де-юре все веселее, поскольку де-юре никакой «формулы Штанмайера» не существует. От слова совсем. Но если мы стремимся к быстрым победам; если наш девиз «лайкозависимость», так че ж. Хочу посмотреть, как это барахло попробуют пропихнуть через парламент. Под каким соусом. По-хорошему, попытка ратификаци 25-летки для черноморского флота рф (при Яныке) должна показаться детским садом. Но, учитывая нынешний состав ВР, сильно я сомневаюсь. По сути, для девятого созыва этот закон станет тестом не просто на субъектность, но честь, достоинство и здравый смысл", - главред "LB" Соня Кошкина.