Поради, які врятують життя
З початку року у водоймах загинули близько 500 людей, з них 44 дитини. Більшості з цих смертей можна було б уникнути, якби люди дотримувалися простих правил поведінки на воді.
Особливо це стосується дітей. Те, що дітей можна залишити у воді самих, якщо вони добре плавають - міф. Багато небезпек не залежать від фізичних навичок. На відміну від дорослих діти часто не відчувають небезпеки та можуть легко втратити самоконтроль. Навіть протягом хвилини без нагляду, вони можуть наковтатися води або ж дуже налякатися.
Тому дітям під час перебування у воді потрібен постійний нагляд - чи то басейн, чи річка, чи мілководне озеро або ж море.
Ось ще кілька на перший погляд очевидних порад від Центр громадського здоров'я МОЗ України, які насправді рятують життя. Не забувайте про них, збираючись на відпочинок. Навіть якщо ви дорослий і сильний плавець, обставини поза вашим контролем можуть призвести до смертельних наслідків.
- Плавайте тільки в спеціально відведених і обладнаних для цього місцях, що відповідають вимогам безпеки.
- Безпечніше відпочивати на воді у світлий час доби, плавати в спокійну безвітряну погоду при температурі води не нижче +17С, повітря - не нижче +20С.
- Вкрай небезпечно стрибати в місцях, де невідомі глибина та стан дна.
- Не запливайте за межу купання в акваторії, огороджену буями.
- Не підпливайте до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів.
- Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння. ВООЗ зазначає, що плавання в нетверезому стані є однією з провідних причин, що призводять до трагічних наслідків на воді серед дорослих.
- Пам’ятайте, що організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням, захватами та підтопленням дуже небезпечно.
- Не використовуйте для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки.
- Не залишайтеся довго у воді. Небезпека виникає через появу перевтоми, судом, перегрівання на сонці або ж переохолодження у воді. Тому обов’язково робіть перерви між заходами у воду, щоб відпочити та набратись сил. Рекомендований час у воді 10-15 хвилин.
Пам’ятайте, потонути можна менш ніж за 2 хвилини. Тому на воді треба бути надзвичайно обережним та уважним.
Перелік небезпечних пляжів на сайті МОЗ: https://goo.gl/ixXcmZ
Перша допомога при утопленні: https://goo.gl/oqCHLs
Дбайте про власну безпеку і якщо сталася надзвичайна подія - негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!