Зеленський оприлюднив план перемоги у Верховній Раді: що в документі
План перемоги України містить п’ять пунктів та таємні додатки.
Президент України Володимир Зеленський озвучив його у Верховній Раді України 16 жовтня. Він зазначив, що якщо план вдасться реалізувати, то війну можна буде завершити не пізніше 2025 року. План залежить від партнерів України.
"Кожен у світі бачив, що Росія не шукає чесного миру. Путін збожеволів і хоче тільки війни. І він сам не зміниться, він надто з минулого, він надто вчорашній, він глухий до всіх інших", — сказав президент.
Тож Україна разом із партнерами має "змінити обставини" так, щоб "примусити" Росію бути присутньою на Другому саміті миру та готовою завершити війну.
"Громадське" розписало план по пунктах: перший пункт плану — геополітичний, наступні два — військові, четвертий — економічний і п’ятий — безпековий. Перші чотири стосуються часу війни, щоб її завершити, а п’ятий — на післявоєнний період.
1. Запрошення до НАТО — полягає в тому, що Україну запросять до Альянсу вже "зараз". Також цей пункт передбачає "неминучість євроінтеграції".
"Протягом десятиліть Росія використовувала геополітичну невизначеність у Європі — а саме факт, що Україна не є членом НАТО. І саме це спокушало Росію посягати на нашу безпеку. І тепер факт запрошення України в НАТО може стати дійсно фундаментальним для миру", — сказав президент.
2. Оборона. Реалізувати його Зеленський пропонує через продовження операції "у визначених районах ворожої території", зокрема Курській області; посилення позицій української армії та знищення наступального потенціалу Росії на тимчасово окупованій території України; допомога партнерів у комплектуванні резервних українських бригад; посилення ППО, надання Україні далекобійних засобів ураження, супутникових даних і даних розвідок.
Цей пункт має таємний додаток, до якого мають доступ партнери. У них міститься чутлива інформація про озброєння, його види і т. п.
3. Стримування. Містить таємний додаток, який отримали США, Велика Британія, Франція, Італія та Німеччина. Україна пропонує розмістити на своїй землі комплексний неядерний пакет стримування для захисту від будь-якої воєнної загрози з боку Росії.
4. Стратегічний економічний потенціал. Україна пропонує США, разом із ЄС та іншими партнерами укласти угоду щодо спільного захисту українських критичних ресурсів, спільного інвестування та використання економічного потенціалу. Цей пункт також містить таємний додаток.
5. Наявність досвідченого українського військового контингенту, який мають використати для зміцнення оборони всього альянсу НАТО та гарантувати безпеку в Європі, у післявоєнний час.
Нагадаємо, Україна розробила та презентувала план щодо завершення війни деяким західним союзникам.