Заводу Малишева пообіцяли погасити борги і завантажити контрактами
У Харкові представили план антикризових заходів для "Заводу імені Малишева". Вже до літа обіцяють погасити борги всім робітникам.
На головному оборонному підприємстві Харкова 14 квітня великий десант представників "Укроборонпрому". Причина — величезні борги перед робітниками і відсутність портфелю замовлень. Кажуть, вже є розуміння, коли з'являться перші замовлення.
"Робота на зарубіжних ринках починається з того, що потрібно повернути довіру. 25 років тому було укладено контракт з Пакистаном. 1,5 місяці тому був укладений контракт на поставку запасних частин для танків. Це буде стабільно наповнювати завод Малишева, — повідомив заступник директора "Укрспецекспорту" Артур Максимов. — На червень цього року ми можемо дати гарантію, що буде укладено перелік контрактів. Працюємо з іншими ринками. Незважаючи на коронавірус, 15 разів відвідували Пакистан за різними напрямками. Близько 20 пакистанських делегацій були в Україні. Гроші, які будуть надходити, негайно підуть на вирішення на питань по заводу Малишева. Повернути довіру дуже складно. Разом з заводом Малишева і "Укроборонпромом" провели величезну роботу. Сподіваюся, з червня будемо отримувати стабільний дохід. Люди будуть знову з гордістю приходити на роботу".
За словами гендиректора заводу Малишева, план виходу заводу з кризи є, його виконують, робітники не звільняються. До того ж, планують набирати нових, але після виходу з кризи.
"Щоб вийти з цієї кризової ситуації, група відпрацювала план антикризових заходів. Він затверджений, ми по ньому працюємо. У першому кварталі виходимо з чистим прибутком. Упевнений, що це буде і в другому, третьому, і весь рік. Спрямований на стратегію розвитку продажу, технічне переозброєння, оптимізацію виробничих площ. Виробляємо дуже мало танків. За минулий рік загальні витрати зменшили на 20%. Оптимізація роботи з кредиторською заборгованістю, грошовими потоками, фондом оплати праці. Нову форму оплати праці впровадимо на підприємстві. Підприємство знаходиться в стані банкрутства протягом багатьох років, зараз завершуємо план санації. Сподіваюся, що у Верховній Раді будуть проголосовані поправки і зможемо увійти в план санації, погасимо борги, забезпечимо потреби нашої армії", — повідомив Василь Крилас.
За його словами, на заводі працюють понад 3050 співробітників, вже укладені контракти на 900 мільйонів гривень. Це друга модернізація Т-64 для української армії і танка "Оплот".
"Для нас це дуже важливо, будемо горді, якщо цей танк пройде по наших вулицях", — підкреслив Крилас.
За його словами, борги на заводі накопичувалися майже десять років, зараз борг за лютий-березень 2021 року.
"Вчора погасили половину заборгованості за лютий. Залишається за березень і другу половину лютого. До кінця місяця сто відсотків погасимо. Це якщо з податками — близько 60 мільйонів гривень. 1,8 млрд загальна заборгованість підприємства. Виникла понад десять років тому. Прийняв підприємство, вона була. Був страшний дефіцит в тому році, але нам вдалося зменшити кредитну заборгованість. У планах щодо входження в процедуру санації, щось буде списано, щось погашати. Повинні вийти сильнішими, без боргового тягаря", — пообіцяв Крилас.
Нагадаємо, 5 квітня профспілка "Заводу імені Малишева" звернулась до президента через кризу. До цього там просили "Укроборонпром" звільнити директора заводу Василя Криласа. В "Укроборонпрому" відповіли на лист і розповіли про вихід зі складної фінансової ситуації.