Як працювати, брати відпустку та звільнятися під час війни: нові правила

Набув чинності закон, який регулює трудові відносини у воєнний час.

24 березня набув чинності закон "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану".

Цей закон визначив нові правила організації праці всіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та виду діяльності. У Міністерстві юстиції розповіли, що зміниться для найманих працівників та керівників підприємств.

Допустимий робочий тиждень збільшується до 60 годин (у мирний час було максимум 40 годин). Для працівників із скороченим робочим днем — максимум 50 годин.

Працівників на період дії воєнного стану можуть переводити на іншу роботу без їхньої згоди (за винятком переведення на роботу до районів, де йдуть активні бойові дії), якщо вона не протипоказана працівникові за станом здоров'я.

Керівнику підприємства простіше звільняти працівників. Наприклад, якщо підприємство ліквідується у зв'язку зі знищенням через бойові дії, роботодавець може розірвати договір із працівником, попередивши його не пізніше ніж за 10 днів. Можна звільнити співробітника у період його тимчасової непрацездатності, а також під час відпустки. Виняток — відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами і відпустка по догляду за дітьми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенцям виплатять матеріальну допомогу

Роботодавець має право затримувати зарплату, якщо не може її виплачувати через військові дії, а також призупинити трудовий договір, не розриваючи при цьому трудові відносини.

Звільнитися з власної ініціативи також стало простіше — не треба попереджати роботодавця за два тижні. Це не стосується працівників, які працюють на підприємствах критичної інфраструктури, їм також можуть відмовити у відпустці (виняток — відпустка у зв'язку з вагітністю та доглядом за дітьми).