Верховна Рада звільнила омбудсмена Людмилу Денісову

Правозахисники назвали звільнення Денісової незаконним.

31 травня депутати Верховної Ради проголосували за відставку Людмили Денісової з посади Уповноваженої парламенту з прав людини.

"За" проголосували 234 депутати.

До цього на засіданні фракції "Слуга Народу" члени депутатів обговорили свої претензії до діяльності омбудсмена.

"З початком війни та великих страждань українців пані Денісова майже не виконувала своїх обов'язків щодо організації гуманітарних коридорів, захисту та обміну полонених, протидії депортації людей з окупованих територій", — написав у Facebook нардеп Павло Фролов. Він також звинуватив Денісову, що вона багато часу проводить за кордоном.

Людмила Денісова не погоджується зі своєю відставкою. Вона опублікувала відкритий лист на свою підтримку від Голови Альянсу національних інституцій з прав людини (GANHRI) та голови Європейської мережі національних інституцій з прав людини (ENNHRI).

Українські правозахисники також засудили звільнення Людмили Денісової. Голови Української Гельсінської групи Олександр Павліченко та Харківської правозахисної групи Євген Захаров виступили із спільною заявою. На думку правозахисників, для звільнення Уповноваженої з прав людини немає законних підстав, а процедура звільнення проходить з великими порушеннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент звільнив начальника СБУ у Харківській області

"Так не має відбуватися процедура позбавлення мандату Уповноваженого. Це пряме порушення закону. Без оцінки того позитивного чи негативного, що було зроблено Уповноваженим за час його каденції. Без заслуховування у парламенті щорічного звіту та можливості обговорення проблем із правами людини, визначених із рекомендаційними висновками, зробленими офісом Уповноваженого. Так не повинен починатися процес відбору кандидатів на посаду Уповноваженого. Без консультацій з правозахисним середовищем. За вказівкою з Банкової, як за Януковича", — заявили правозахисники.

Олександр Павличенко та Євген Захаров запропонували Людмилі Денісовій юридичну допомогу у тому випадку, якщо вона вирішить оскаржити своє звільнення у Європейському Суді з прав людини.