Верховна Рада призначила нового міністра внутрішніх справ

Рішення прийняли сьогодні на пленарному засіданні.

Денис Монастирський обійняв посаду Арсена Авакова. Після призначення Денис Монастирський склав повноваження народного депутата і прийняв присягу в якості міністра внутрішніх справ.

16 липня на пленарному засіданні Верховної Ради України призначили нового міністра внутрішніх справ — Дениса Монастирського. "За" його призначення проголосував 271 народний депутат, утрималися 44, не голосували — 32, проти не виступив ніхто.

З харківських нардепів всі, хто був присутній у залі Верховної Ради, підтримали призначення Монастирського. Були відсутні сьогодні Дмитро Микиша від партії "Слуга Народу", Олександр Фельдман від "Опозиційною платформи — За життя" і Віталій Данилов ( "Батьківщина").

Перед голосуванням у Верховній Раді виступив Денис Монастирський. Нардепи зустрічали його стоячи і оплесками.

"Сьогодні для мене дуже важливий і відповідальний день. Я з команди президента, був з ним з перших днів, йшов у першій 20-ці до Верховної Ради. Хочу подякувати президенту за довіру. Значну частину свого життя присвятив законотворчості. Був обраний головою Комітету з питань правоохоронної діяльності. Прийняли 48 законів. Головний пріоритет — безпека громадян, довіра до правоохоронних органів. Хочу висловити повагу до співробітників правоохоронних органів. Буду боротися з тими, хто використовує свої повноваження для збагачення", — сказав Монастирський.

Крім безпеки громадян і боротьби з корупцією у правоохоронних органах, Монастирський назвав інші кроки на посаді міністра внутрішніх справ:

1. Боротьба з організованою злочинністю (кримінальні авторитети, злодії в законі). Монастирський обіцяє, що санкції будуть виконуватися неухильно;

2. Розвиток патрульної поліції. Продовжать залучати до відповідальності за порушення правил дорожнього руху суддів, прокурорів і народних депутатів, але виключно у рамках закону;

3. Безпека країни. Мерів, голів облдержадміністрацій і депутатів Монастирський просить виділяти більше коштів на встановлення відеокамер;

4. Продовження проєкту "Поліцейський офіцер громади";

5. Безпеку дорожнього руху Монастирський назвав своїм особистим пріоритетом. Мета — щоб кожні п'ять років смертність на дорогах України зменшувалася у два рази;

6. Контроль за вантажним транспортом, який розбиває дороги;

7. Більший рівень цифровізації;

8. Превенція, боротьба з насильством, захист прав сім'ї. Жорстка протидія поширенню наркотиків і реабілітація наркозалежних;

9. Надійний кордон;

10. Добровільне страхування майна від надзвичайних ситуацій. Прискорення отримання паспортів. Документи будуть цифровізованими. Перебоїв у роботі сервісних центрів не буде;

12. Зміцнення оборони України.

Відзначимо, Денису Монастирському — 41 рік, з Хмельницького. Народний депутат Верховної Ради дев'ятого скликання від партії "Слуга Народу", голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, кандидат юридичних наук. Одружений, має двох синів.

Працював викладачем у Хмельницькому університеті управління та права. З 2014 року був помічником-консультантом народного депутата Антона Геращенка від фракції "Народний фронт", експертом з питань реформування правоохоронної і судової системи аналітичного центру "Український інститут майбутнього" (засновник — Антон Геращенко).

Нагадаємо, 15 липня Верховна Рада звільнила міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, який очолював Міністерство внутрішніх справ більше семи років. Причиною стала заява  Авакова про відставку. Сам Аваков на засідання профільного комітету не прийшов, причину своєї відставки не пояснив. Не було міністра і в залі Верховної Ради під час голосування.

На засіданні фракції "Слуга Народу" 13 липня народним депутатам представили голову Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського в якості кандидата на пост міністра внутрішніх справ.

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав подання прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля про призначення Дениса Монастирського на посаду міністра внутрішніх справ.