В Україні скоротили термін дії COVID-сертифіката

Рішення ухвалив Кабінет Міністрів України.

Менше року діятимуть внутрішні, іноземні та міжнародні сертифікати про вакцинацію. Термін дії буде рахуватися на момент отримання другої дози.

В Україні скоротили термін дії "зелених" COVID-сертифікатів у "Дії" з 365 днів (один рік) до 270 (дев'ять місяців). Відповідні зміни до постанови №677 від 29 червня 2021 року" ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 19 січня.

"Цей проєкт постанови регулює питання видачі сертифікатів після проведення бустерної дози вакцинації і плюс скорочує термін дії сертифікатів після вакцинації з 365 днів (одного року) до 270 днів (дев'яти місяців). Тепер будь-хто, хто вакцинувався бустером (третьою дозою), для них одразу термін сертифіката, який генерується у "Дії", буде подовжено і матиме термін дії — 270 днів (дев'ять місяців)", — сказав міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Як пояснили у Міністерстві охорони здоров'я, новий термін дії цифрового сертифіката встановлено для всіх трьох типів документа — внутрішнього, іноземного і міжнародного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові підтвердили перший "Омікрон""

"Їхня чинність становитиме дев'ять місяців і рахуватиметься від моменту отримання людиною другої дози щеплення", — сказано на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Водночас важливо дотримуватись рекомендованого періоду введення бустерної дози. Як зазначили у МОЗ, найбільш високу ефективність бустер має у період введення від 180 до 270 днів після отримання основного щеплення. Якщо пропустили введення третьої дози у зазначені терміни — потрібно якнайшвидше зробити щеплення, щоб сертифікат був коректно згенерований. Сформувати COVID-сертифікат у "Дії" щеплені бустерною дозою зможуть наприкінці січня.

Як писав KHARKIV Today, з 24 листопада 2021 року в Україні ввели обов'язкові COVID-сертифікати у відвідувачів громадських закладів, закладів культури, спортзалів та ресторанів у "жовтій" зоні. У разі відсутності у відвідувачів або працівників необхідних документів власнику закладу загрожує штраф від 34 до 170 000 гривень.