Усі райони Харківщини віднесли до зон бойових дій, окупованих та оточених. Що це означає
Раніше у списку не було пʼяти громад, розташованих в укрупненому Красноградському районі.
Оновлений актуальний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та тих, що перебувають в оточенні, опублікувало Міністерство реінтеграції. На основі цього списку внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати.
Станом на 27 липня до оновленого переліку громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить девʼять областей. Це громади Донецької (66), Харківської (56), Дніпропетровської (7), Луганської (37), Запорізької (55), Херсонської (49), Миколаївської (25), Сумської (21), Чернігівської (5) областей. Загалом у переліку наразі 321 громада.
"Усі внутрішньо переміщені особи з цих громад отримають грошову допомогу від держави", — запевнили у міністерстві.
Окрім того, нове зонування важливе для випускників шкіл. Адже зараз для вступу до вишів є преференції у дітей, які проживають на окупованих територіях або там, де йдуть активні бойові дії. Діти можуть вступати тільки на основі співбесіди або творчого екзамену.
Міністерство з питань реінтеграції оприлюднило інструкцію для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій та зони проведення бойових дій щодо вступу до ВНЗ України. Абітурієнти даних громад мають право на пільгові умови вступу, без обов’язкового складання ЗНО, згідно встановлених квот.
Крім того, зонування має значення для бюджетів громад: там, де є загрози, підприємці сплачують менші податки, а значить місцеві бюджети отримують менше надходжень. Плюс бізнесмени не можуть брати кредити, якщо ведуть діяльність на потенційно небезпечній території. Мер Первомайського Микола Бакшеєв уже просить виключити громаду з цього переліку. Звернення відправили до Кабміну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До громади на Харківщині продовжують приїздити переселенці
Зазначимо, навесні у переліку була 51 громада Харківщини, ще пʼять громад додали зараз: Зачепилівська, Кегичівська, Наталинська, Сахновщинська та Старовірівська (укрупнений Красноградський район).
Нагадаємо, наприкінці квітня в Україні затвердили список громад, мешканці яких матимуть змогу отримати виплати. Цей перелік постійно оновлюють. Однак зміни по Харківщині внесли вперше.