У кого в Україні почнуть вимагати обов'язкову вакцинацію

Голова парламентського комітету з питань здоров'я нації вважає справедливою вимогу, щоб роботу, яка передбачає контакт з багатьма людьми, виконували вакциновані співробітники.

Обмеження пропонують ввести для співробітників транспортної сфери, підприємств громадського харчування і комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують з людьми.

Можливі нововведення анонсував голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький у Facebook.

Нардеп нагадав, що Міністерство охорони здоров'я вже попередило, якщо епідеміологічна ситуація погіршиться, то працювати будуть школи, де вакциновано не менше 80% вчителів (зараз щеплена лише половина педагогів від загальної кількості).

"На мою думку, аналогічні обмеження логічно ввести для транспортників, підприємств громадського харчування і комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують з населенням. Хворий водій маршрутки інфікує ніяк не менше людей, ніж учитель. Ми в Україні не говоримо про обов'язкову вакцинацію, ніхто не має права змушувати людину робити цю процедуру. Але цілком справедливо вимагати, щоб роботу, яка передбачає контакт з великою кількістю людей, виконували вакциновані співробітники", — написав Радуцький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою вакциною прищеплюють у харківських торгових центрах

Голова парламентського комітету з питань здоров'я нації пояснив, ще місяць тому в Україні був дефіцит препаратів для щеплення. Але на позаминулому тижні отримали понад 2 мільйони вакцин, минулого тижня більше 2,5 мільйона.

"Вакцинація відкрита для всіх охочих. Підприємствам пропонуємо подавати заявку, замовляти мобільну бригаду і вакцинувати співробітників на робочому місці", — уточнив Радуцький.

Нардеп додав, тепер кожен вирішує сам — дозвілля і повноцінна робота або вимушені обмеження на час чергової хвилі коронавірусу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На "Гоптовці" нові правила перетину кордону через "Дельту"

Нагадаємо, в Україні продовжать карантин