Що потрібно врахувати, купуючи кондиціонер, розповідають експерти компанії "Кондиціонери України"

Люди, які купують кондиціонер влітку, бачать у ньому найефективніший спосіб позбавлення від спеки та задухи, і це справедливо.

Але не всі знають, що кондиціонери до того ж забезпечують незалежність від графіка підключення-відключення централізованого опалення в міжсезоння. А деякі моделі навіть можуть використовуватися в якості основного джерела обігріву приміщення взимку, і це вигідніше, ніж включати традиційні електрообігрівачі. На що здатні сучасні кондиціонери та які моменти є ключовими при їх виборі? Про це розповідають читачами фахівці компанії "Кондиціонери України", яка займається продажем, встановленням і обслуговуванням кондиціонерів.

Кондиціонер – це не тільки прохолода

Діапазон температур, у якому можлива робота на охолодження, в більшості моделей приблизно однаковий, а ось можливості роботи на обігрів у кондиціонерів різних категорій істотно розрізняються:

  • звичайні, неінверторні кондиціонери (їх ще називають традиційними або on/off) можуть працювати на обігрів при мінусових температурах до 7 градусів морозу. Їх можна використовувати в якості допоміжного обігрівача в міжсезоння, але для повноцінного обігріву взимку вони непридатні;
  • інверторні кондиціонери підтримують роботу в режимі «Тепло» при більш низьких температурах. Стандартні моделі – в мороз до -15°С, а моделі, розроблені для країн з холодними зимами, здатні забезпечувати обігрів приміщення, коли стовпчик термометра опускається до -30°С. Є і проміжні значення: -20, -22, -25. Саме кондиціонери з можливістю роботи на обігрів у мороз до -25°С найбільш затребувані українськими покупцями, яким потрібен кондиціонер зима-літо.

Існує така категорія кліматичної техніки, як теплові насоси "повітря-повітря". По суті, це ті ж інверторні кондиціонери, але діапазон температур у них максимально розширений: від +54°C до -30°C. Зазвичай тепловими насосами називають кондиціонери, в яких клас енергоефективності (співвідношення споживаної потужності до продуктивної) становить А++ або А+++.

Інверторні кондиціонери дорожче, але вигідніше

Покупці часто цікавляться, чи варто переплачувати за інверторний кондиціонер, якщо його не планується використовувати для обігріву. Інверторний кондиціонер – це техніка з регульованою частотою обертів компресора. Можливість експлуатації в режимі «Тепло» при низьких температурах – не єдине та навіть не головне його достоїнство. У звичайного кондиціонера частота обертів компресора – величина постійна, він або працює з максимальним навантаженням, або вимикається та знову вмикається, коли температура помітно відхиляється від заданого значення. Переваги інверторної технології:

  • кондиціонер працює з максимальним навантаженням і енергоспоживанням тільки деякий час після включення. Більшу частину часу він продовжує працювати на малих обертах, з мінімальною потужністю, щоб підтримувати досягнуту температуру. При роботі протягом 6 годин і довше інверторний кондиціонер в цілому витрачає значно менше енергії, ніж звичайний. Економія не менше 30%;
  • у моменти включень компресора і він сам, і проводка зазнають пікових навантажень. У інверторних кондиціонерів високі пускові струми виникають тільки на самому початку роботи. А це означає, що інверторний компресор менше зношується та значно довше не вимагає ремонту або заміни. Деякі виробники дають на інверторний компресор окрему гарантію 10 років;
  • інверторна технологія дозволяє знизити рівень шуму й уникнути різких раптових звуків при запуску відключеного компресора;
  • за рахунок того, що інверторний кондиціонер не відключається повністю, а продовжує підтримувати температуру, вона з моменту виходу на задане значення залишається практично незмінною.

Таким чином, інверторний кондиціонер більш економічний (нижче витрата енергії, більше ресурс компресора), комфортний в експлуатації (відсутність помітного шуму та коливань температури) та може використовуватися для обігріву як в міжсезоння, так і взимку. Висока енергоефективність – це ще й внесок у боротьбу з глобальним потеплінням. Невипадково провідні виробники в останні роки повністю відмовляються від випуску неінверторних кондиціонерів.

Потужність кондиціонера повинна відповідати особливостям приміщення

У технічних характеристиках і короткому описі будь-якого кондиціонера завжди вказується площа, на яку він розрахований. Купляти кондиціонер лише за цим критерієм категорично неправильно. Потрібно враховувати ще кілька важливих факторів: ізоляція приміщення, площа скління, сторона світу (південь - північ), висота простору, наявність побутових приладів. Важливі моменти, про які часто забувають покупці при виборі кондиціонера:

  • високі стелі;
  • постійні значні теплоприпливи/витоки тепла (слабка теплоізоляція, велика площа скління, комерційне приміщення з виходом на вулицю, в якому часто відкриваються двері);
  • додатковий приплив тепла від працюючої техніки, великої кількості людей, особливо якщо вони в активному процесі.

Це найважливіші моменти, які потрібно врахувати, вибираючи настінні кондиціонери на https://air-conditioner.ua/uk/. Є й інші нюанси, розібратися з якими допоможуть фахівці з продажу кондиціонерів.

 

*Матеріал розміщено на комерційній основі.