Росія готується відновити наступ на Харків? Які сили стоять напоготові на кордоні

За останньою інформацією, для поновлення активних дій до Бєлгороду перекинули не менше п'яти батальйонних груп.

Упродовж останніх тижнів російські війська майже не просунулися територією України, але зараз відбувається перекидання військ на південь і переформатування на сході.

Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW). Як зазначають експерти, російські війська продовжували просування на північ до Бахмута із нещодавно захоплених позицій навколо Новолуганського та Вуглегірської електростанції, наступаючи на південний захід трасою Т1302 з нещодавно захоплених позицій у Берестовому (Донецька область).

Водночас, припускають аналітики, окупанти можуть спробувати відновити наступ на Харків. Імовірно, зараз вони створюють потрібні для цього умови.

За словами військового оглядача, координатора групи "Інформаційний спротив", Костянтина Машовця, сили армії РФ перебувають у стані готовності наступати на Харків. Їх достатньо для наступу, але без оперативного успіху. Він упевнений, що одного ударного угрупування військ для того, щоб, принаймні, прорватися на околиці Харкова, замало.

"Концентрація військ противника тут не зменшується, навіть попри те, що частина "резервів", розгорнутих у Бєлгородський області РФ, "за спиною" угрупування військ противника, діючого на Харківському напрямку, убуває "кудись на південь". Більше того, вона певною мірою збільшується... Останнім часом тут з'вились, принаймні 4 нові батальйонні  групи зі складу 1-го та 15-го мотострілецького полку та ще одна "відновлена" батальйонна група зі складу 18-ї мотострілецької дивізії. Більше того, на Чугуївському та Балаклійському напрямках, окрім п'яти діючих тут батальйонних груп, противник почав концентрувати артилерію в пристойних кількостях — розгорнуто, принаймні, 4 арт-ТГр ствольної та реактивної артилерії зі складу 288-ї та 200-ї бригад. Найяскравішим показником намірів командування противника на цьому напрямку є наявність розгорнутої тут повнокровної 144-ї мотострілецької дивізії, яка стоїть у тилах Харківського угрупування військ противника "як вкопана"... там відбулась певна ротація її мотострілецьких полків, але ні чисельність, ні змістовний склад, ні відповідно — її бойові спроможності... не змінилися. Тобто, це таке саме повністю укомплектоване, оснащене та озброєне мотосрілецьке з'єднання противника... цілком готове до вводу в бій у повному складі у будь-який момент", — повідомив Костянтин Машовець у своєму Фейсбук.

Раніше було відомо, що у Бєлгороді напоготові стоїть 144-та гвардійська мотострілецька дивізія, яка є тактичним з'єднанням сухопутних військ російської армії, входить до складу 20-ої загальновійськової армії і підпорядковується командуванню західного військового округу ЗС РФ.

За словами голови Харківської обласної адміністрації Олега Синєгубова, ворог не полишив ідеї щодо окупації або взяття Харкова та області. Про це він повідомив 29 липня в ефірі національних телеканалів. 

"Ми до цього готуємося 24 години на добу. Працюємо над посиленням обороноздатності, наших оборонних рубежів, фортифікаційних споруд, інженерних споруд. Тісно співпрацюємо з нашими військовими і чітко розуміємо, що наші військові свої позиції наразі тримають. Ведуться активні бойові дії на півночі, північно-східному, південно-східному напрямках нашої області. Ворог зазнає значних втрат, відступає на свої раніше зайняті позиції. Водночас, ми готові до розвитку будь-якого сценарію на військовій арені нашої області", — пояснив він.

Нагадаємо, наприкінці червня Олег Синєгубов говорив, що Росія може спробувати ще раз піти в наступ на Харків, оскільки регіон і обласний центр є принциповою метою для окупаційних військ на сході.

Зазначимо, батальйонна група — це приблизно 600-800 військових, дивізія — від 12 000 до 20 000 військових