Правосуддя після звільнення Донбасу та Криму. Запрошення до розмови

Харківські соціологи запрошують обговорити, яким може бути правосуддя на Донбасі та у Криму після їхнього звільнення.

Тема правосуддя перехідного періоду після звільнення Донбасу та Криму є дуже важливою для українського суспільства, але на сьогодні вона часто надто політизована і дуже мало обговорюється на регіональному рівні.

Водночас час таких обговорень для українців давно настав. Згідно з національним опитуванням, проведеним Харківським інститутом соціальних досліджень (ХІСД) у 2021 році, люди у регіонах бачать процес примирення та справедливості зовсім по-різному.

Саме тому ХІСД спільно з громадською організацією "ZMINA" за підтримки Канадського Фонду місцевих ініціатив ініціює зустрічі, де представники місцевих ЗМІ та громадські активісти зможуть обговорити тему перехідного правосуддя та бачення того, як і де варто висвітлювати новини, пов'язані з темою примирення. На заході директор ХІСД Денис Кобзін представить результати соціологічних досліджень на цю тему.

Учасники:

Дар'я Свиридова, перша заступниця постійного представника Президента України в Автономній Республіці Крим презентує концепцію перехідного правосуддя, розроблену українськими експертами.

Альона Луньова, менеджер з адвокації ГО "ZMINA" розповість про комунікацію основних тез перехідного правосуддя в Україні.

Учасники зустрічі обговорять, як жителі регіонів України сприймають тих, хто мешкає на окупованих територіях, які дії там вважати злочинами, що можна зробити для налагодження миру між територіями? На завершення зустрічей планується напрацювання рекомендацій для ЗМІ та державних органів, як висвітлюватимуть ці питання.

До участі у розмові запрошують представників ЗМІ та громадських активістів, яких цікавить ця тема та які хочуть надалі висвітлювати тему примирення у своїй роботі.

У Харкові обговорення відбудеться 5 листопада у прес-центрі KHARKIV Today. Початок об 11.00.

Організатори повністю покривають витрати на проїзд в обидва кінці (у межах вартості квитків автобуса або поїзда плацкарт, купе або експрес 2 класу), харчування у день зустрічі та проживання (у разі потреби).

На кожній зустрічі заплановано до 20 учасників. Для участі у відборі необхідно заповнити анкету учасника за посиланням.