Перші підсумки переговорів України з Росією

Українська делегація вимагає негайного припинення вогню та відведення військ з території України.

Сьогодні пройшов перший раунд переговорів, де сторони озвучили пріоритетні напрямки та дії. Проведення другого раунду найближчим часом обговорювалось, проте рішення не озвучується.

28 лютого на березі річки Прип'ять на Гомельщині у Білорусі пройшли переговори між Україною та Росією щодо припинення бойових дій російськими військовими в Україні. Переговори тривали понад п'ять годин. Українська делегація заявила перед засіданням, що ключовим питанням переговорів є негайне припинення вогню та відведення військ з території України.

До складу української делегації увійшли голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія, міністр оборони України Олексій Резніков, радник Офісу президента Михайло Подоляк, перший заступник делегації України у Тристоронній контактній групі Андрій Костін, нардеп Рустем Умеров та заступник міністра закордонних справ Микола Точицький.

Росія відправила на переговори помічника президента Росії Володимира Мединського, заступника міністра оборони Тетяну Шевцову, заступника міністра закордонних справ Андрія Руденка, голову комітету Державної думи з міжнародних справ Леоніда Слуцького та посла Росії в Білорусі Бориса Гризлова.

Після засідання радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк повідомив, що сьогодні відбувся перший раунд переговорів, коли пройде наступний — невідомо, дата обговорювалася. Поки що сторони озвучили пріоритетні дії та рішення, які необхідно для них прийняти.

"Українська та російська делегації провели сьогодні перший раунд переговорів, основною метою яких було сьогодні припинення вогню на території України та бойових дій. Сторони визначили низку пріоритетних тем, щодо яких намітилися певні рішення. Для того, щоб ці рішення отримали якісь можливості імплементації в логістичні рішення,  сторони їдуть для консультації до столиці своїх і сторони обговорили можливість найближчим часом проведення другого раунду переговорів, на яких ці теми матимуть уже конкретну практику розвитку", — сказав Подоляк.

Як писав KHARKIV Today, близько 5 ранку 24 лютого Росія почала наступ на Україну. Атак зазнали Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Маріуполь, Краматорськ, пізніше ворожі обстріли поширилися на інші населені пункти України. Президент Володимир Зеленський оголосив на всій території України військовий стан, потім — мобілізацію.