Нові правила життя в Україні: як працюють кафе, ресторани і кінотеатри
Всім учасникам масових заходів потрібно мати негативний тест на коронавірус.
В Україні дозволили проводити масові заходи, але за умови наявності у всіх учасників і організаторів негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус, або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу, проведених не більше ніж за 72 години до початку заходу, або документа, який підтверджує отримання повного курсу вакцинації. Відповідні зміни до постанови від 2 червня опублікували на сайті Кабінету міністрів України.
До того ж, у постанові виключили пункт про заборону роботи закладам харчування після 24 години. Іноземці при в'їзді до України можуть надавати крім ПЛР-тестів тест на антиген, або документ про отримання повного курсу вакцинації.
Кабмін також переглянув підхід до віднесення регіону до "зеленої" зони епідемічної небезпеки. Сьогодні, щоб область стала "зеленою", повинні бути дотримані такі критерії:
- кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів — менша ніж 75;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР і експрес-тесту на визначення антигену) — менший ніж 4%;
- кількість тестувань методом ПЛР і експрес-тестом на визначення антигену протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення — більша ніж 300;
- на території України не повинно бути регіонів з "червоним" рівнем епіднебезпеки.
Як писав KHARKIV Today, після чергового встановлення в Україні адаптивного карантину Харківська область опинилася у "червоній" зоні епідемічної небезпеки. Це сталося 11 квітня. Але 5 травня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про встановлення з 6 травня у Харківській області "жовтого" рівня епіднебезпеки.