Міністра культури відправили у відставку
Звільнити міністра культури просив президент, пізніше сам Ткаченко подав заяву про відставку.
27 липня Верховна Рада України проголосувала за відставку міністра культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченка. Рішення підтримав 321 народний депутат. Коли призначать нового міністра культури, поки невідомо.
Нагадаємо, 20 липня Президент України Володимир Зеленський повідомив, що звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка. Президент зазначив, що під час війни у країни є інші пріоритети, й для культурної сфери потрібно знаходити позабюджетні гроші.
Увечері 20 липня Ткаченко подав заяву про відставку. Він зазначив, що ухвалив таке рішення через "хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни".
"І приватні, і бюджетні кошти під час війни на культуру не менш важливі, ніж на дрони, тому що культура це щит нашої ідентичності та наших кордонів. І це принципова моя позиція проти інших", — заявив Ткаченко.
У середині липня Верховна Рада проголосувала за виділення грошей на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду. Українці висловили обурення цим. Однак Ткаченко назвав рішення доречним. Тоді йшлося про суму у понад 500 мільйонів гривень із державного бюджету.
У травні Ткаченко повідомив про підготовку проєкту щодо зміни герба СРСР на Батьківщині-матері, що також обурило суспільство. У липні він сказав, що гроші на роботу нададуть благодійники.
19 липня Міністерство культури повідомило про підписання 17 договорів на понад 150 мільйонів гривень на виробництво телевізійних фільмів. У Мінкульті виробництво українських фільмів під час війни назвали питанням національної інформаційної та культурної безпеки.
Як писав KHARKIV Today, через мільйонні витрати на розваги у Харкові ліквідують управління міськради. Директорку управління Вікторію Грецьку-Миргородську відсторонили від виконання службових обов’язків.